Některé zásahy se podaří v případě příznivého počasí zřejmě zvládnout ještě letos, na další dojde na jaře.
„Ze všeho nejdříve chceme nechat obnovit schodiště vedoucí od parkoviště k zatravněné terase. V dobrém stavu nejsou ani povrchy ostatních tamních teras a počítáme i s některými dalšími zásahy,“ vysvětlil šéf magistrátního odboru místního hospodářství a majetku města Tomáš Martinček.
U terasy s dřevěným altánem dojde také na výměnu zábradlí, které už je místy pokroucené nebo jinak poškozené. „V dezolátním stavu je také oplocení. Už několikrát jsem ho přivazoval ke stromům, protože hrozí jeho zborcení. Jsem proto rád, že město plánuje na příští rok i výměnu plotu,“ dodal Petr Šošško ze společnosti První Děčínská, která má restauraci v pronájmu.
Zatímco letos na jaře ukončená rekonstrukce si vyžádala více než šest a půl milionu korun a obnova poškozených balkonů a dalších částí sto let starého objektu si vyžádala několikaměsíční uzavření restaurace, navazující venkovní úpravy návštěvníky příliš omezovat nebudou. „Odhadované náklady venkovních úprav se budou pohybovat okolo jednoho milionu korun,“ uvedl šéf majetkového odboru města.
Výletní restauraci v podobě romantické hradní zříceniny, pro kterou se jako nejznámější vžilo pojmenování Nebíčko a nebo Zámeček , nechalo v roce 1905 na vrcholku Pastýřské stěny postavit město Podmokly. Stavba patří mezi památkově chráněné objekty.