Po nerozhodných výsledcích na klatovském ledě a v domácím prostředí s Rokycany zajížděli hokejisté HC Děčín stále ještě v pozici vedoucího týmu skupiny Západ druhé ligy na led dalšího aspiranta na příčky nejvyšší a znovu z toho byla remíza. „Je dobře, že jsme ty tři zápasy neprohráli, ale když se na to podíváme z jiného úhlu, tak jsme přece jen šest bodů ztratili. Nejvíce si ceníme domácí remízy s týmem Rokycan. V tomto utkání jsme neustále dotahovali náskok soupeře a ten bod jsme doslova vydřeli. V Klatovech i Jablonci jsme mohli pomýšlet na tři body, protože jsme v obou zápasech vedli, ale domácí vždy vyrovnali. Jsou to ale nerozhodné výsledky ze hřišť soupeřů, což se také cení,“ řekl asistent trenéra děčínského týmu a bývalý výborný útočník Pavel Werner.
Jablonec n. N. – HC Děčín
3:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Pro hosty začalo utkání dost nešťastně, když ve zmatku před brankou vstřelil první gól už po třinácti sekundách Pabiška - 1:0. Děčínští ale chtěli za každou cenu vyrovnat, což se podařilo v devatenácté minutě, kdy se po samostatné akci trefil Stezka - 1:1.
Ve druhé části se hrál stále vyrovnaný hokej. Na počátku 28. minuty šli do vedení zásluhou Malinského opět domácí. O čtyři a půl minuty později se ale opět měnilo skóre. Martinové Postl a Luka svými přihrávkami našli Gergela a ten vyrovnal - 2:2.
V poslední části to bylo trochu jinak. Do vedení totiž hosty dostal v 53. minutě Gergel. Už to vypadalo, že si Děčín odveze všechny tři body, ale proti byl útočník Divíšek, který ještě před několika dny oblékal děčínský dres. Po přihrávce Pabišky vyrovnal na 3:3. V prodloužení se hrál opatrnější hokej ani jedno mužstvo nechtělo být poraženo. Po několika šancích na obou stranách se oba celky rozešly smírně. „Myslím si, že jsme o tři body přišli, protože jsme v poslední třetině vedli. Pak jsme ale dostali gól po hloupé chybě. Škoda nevyužitých šancí především ve druhé třetině,“ ohlédl se za utkáním v Jablonci Pavel Werner.
Branky: 1. Pabiška, 28. Malinský, 56. Divíšek – 19. Stezka, 33. a 53. Gergel.
HC Děčín: Baroch – Mašek, Stezka – Havlíček, M. Luka – Kučera, Sádovský – O. Luka, Stibor, Filipovský – Tomeček, Gergel, Postl – Chvátal, Kratochvíl, Štverák – Preussler, Myšík, M. Saska.