Jako dlužníci byli bezdůvodně označeni společností UPC Direct manželé Šírkovi z Varnsdorfu. Až do 14. února využívali služeb kabelové televize a řádně každý měsíc za služby platili. O den později jim firma bez upozornění televizní signál zcela odpojila. Měsíční platby po nich však stále vyžadovala. Poslední kapkou byla pro manžele Šírkovi upomínka na nezaplacenou dlužnou částku přes 1100 korun, kterou obdrželi v říjnu. Tu pochopitelně už nezaplatili. „Poslední fakturu na služby jsme uhradili ještě 14. března i přesto, že nám už měsíc kabelová televize nefungovala,“ řekl František Šírek. Potom už varnsdorfští manželé přestali platit další faktury za služby, kterých se jim stejně nedostávalo. Problém se snažili vyřešit zcela sami. „Setkali jsme se však s maximálním nepochopením ve firmě UPC direkt a nikdo z firmy nás ani nechtěl pořádně vyslyšet. Tvrdili, že signál tady máme a není možné, abychom ho nechytali,“ vysvětloval František Šírek.
Mluvčí UPC Direct František Malina uvedl, že signál v únoru firma odpojila omylem. „Fyzicky byl signál odpojen, ale v databázi byl účtován i nadále,“ řekl mluvčí Malina. Doplnil, že v dubnu zaměstnanci firmy kontaktovali manžele a požadovali, aby potvrdili, že signál je odpojený. Zkontrolovat to však nikdo nepřijel, namísto toho jim operátorka za pár dnů jen nabídla slevu. Dlužníky tak zůstali dál. Mluvčí František Malina přiznal, že k chybě došlo na straně firmy UPC Direct, respektive tehdejšího klientského centra dnes již neexistující společnosti Karneval.
„S operátorem, který měl celou záležitost na starosti, jsme se pro celkově slabé plnění rozloučili v září tohoto roku. Po upozornění děčínského Deníku jsme celou záležitost napravili a společnost se zákazníkovi omluvila. Zrušila formální nedoplatek a nabídla mu výhodné připojení,“ dodal František Malina. To manželé Šírkovi z Varnsdorfu včera potvrdili.
Robert Hrabčík s děčínské pobočky Sdružení obrany spotřebitelů poškozeným lidem poradil, aby se obráceli na živnostenský úřad, na Českou obchodní inspekci a na policii. „Samozřejmě mohou přijít i k nám. Když nic z uvedeného nepomůže, musí jít případ k soudu, který rozhodne,“ řekl Hrabčík.