VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město trápí málo práce

RUMBURK - Anketa v Rumburku ukázala, které problémy považují lidé za nejpalčivější

24.10.2007
SDÍLEJ:

Lužická nemocnice v Rumburku.Foto: archiv

 

Nejpalčivějším problémem Rumburku je nezaměstnanost a nedostatečná nabídka pracovních příležitostí. Tvrdila to skoro pětina všech lidí, oslovených v kampani Téma 2007 pro Rumburk. Ta se uskutečnila v září v rámci projektu Ústecko – živý region. Do hlasování se zapojilo skoro devět set obyvatel. Ti za druhou problematickou oblast označili pořádek, údržbu cest, chodníků a zeleně ve městě.
„Výsledky ankety mě příliš nepřekvapily. Lidé totiž poukázali na těžkosti, o kterých víme a s jejichž řešením počítáme v připravovaném Strategickém plánu rozvoje města,“ reagoval rumburský starosta Jaroslav Sykáček. Zároveň ale připomněl, že možnosti města v oblasti snižování nezaměstnanosti vytvářením podmínek pro vznik nabídky nových pracovních míst jsou omezené. „Přesto je na dobré cestě další oživení naší průmyslové zóny, do které mají namířeno dvě firmy.
Chtějí nabídnout uplatnění i nekvalifikovaným lidem, což považuji za důležité hledisko,“ dodal Sykáček. Obyvatelé Rumburku by chtěli ve svém městě větší pořádek a lepší péči o zeleň. „Vadí mi poměrně špatný stav některých dětských hřišť a také to, že strážníci městské policie zůstávají, alespoň podle mého dojmu, docela lhostejní k parkování vozidel u křižovatek a v dalších místech, kde odstavená auta blokují dopravu,“ uvedla účastnice ankety Vlasta Škodová. Co se týče pořádku, rumburská radnice argumentuje třeba tím, že už nemá k dispozici tolik lidí, zaměstnávaných na veřejně prospěšných pracích. „Obce a města příliš spoléhaly na to, že tyto záležitosti budou jaksi automaticky zajišťovat s finanční podporou státu. Po určitou dobu to tak i fungovalo. Jenže došlo k omezení prostředků na aktivní politiku zaměstnanosti a přednost dostává uplatnění mladých lidí do pětadvaceti let a další priority. Radnice proto musí ve svých rozpočtech počítat s tím, že úklid měst a obcí budou financovat především z vlastních peněz,“ poznamenal šéf rumburské pobočky děčínského Úřadu práce Jan Nikodým. Lidé v Rumburku považují za důležitou také dostupnost zdravotní a sociální péče. Ve výběru témat klíčových pro další rozvoj města zařadili tuto problematiku na třetí místo. „Následovaly požadavky na bezpečné přechody, větší celkovou bezpečnost ve městě, zlepšení systému parkování, zvýšení kvality vlakové dopravy. Lidé také poukazovali na vysoké dopravní zatížení města a další problémy,“ připomněl Miroslav Lupač z Týmové iniciativy pro místní udržitelný rozvoj, která anketu v Rumburku organizovala.
Určitým překvapením ve výčtu problémů bylo například to, že až na desáté příčce se objevila kvalita autobusového spojení. „Přitom přibývá hlasů, dožadujících se lepšího autobusového spojení Šluknovska s krajským městem a Prahou. O této problematice jsme jednali i s ústeckým hejtmanem a prezidentem Václavem Klausem při jeho nedávné návštěvě,“ upozornil rumburský starosta.

Co lidem vRumburku ještě vadí

============================

Téma Hlasy

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Romové a Vietnamci 19

Příliš mnoho heren a barů, noční hluk 14

Příliš mnoho vietnamských obchodů na úkor českých, vietnamské obchody 10

Veřejné WC 8

Celková spokojenost 7

Chátrající a nedokončené budovy (Venuše) 6

Narkomani a alkoholici 5

Práce policie, policisté, málo policistů 4

Nepořádek ve městě, nepořádek mimo hlavní část města 4

Vedení města, nedostatečné plnění povinností, překračování kompetencí, korupce 4

Nedostatek hřišť, nedostatečné sportovní vyžití 3

Nedostatek vyžití pro děti, centrum pro matky a děti 3

Problémy se psy a jejich majiteli 2

Veřejné osvětlení 2

Rasismus 2

Nepořádek v lese na okraji Rumburku 2

Všeobecná nespokojenost 1

Výzdoba města je slabá 1

Boje o rumburskou nemocnici 1

Kriminalita, korupce 1

Dostupnost drog 1

Prodejna ryb 1

Málo ubytovacích prostor 1

Rumburk 1 – není zaveden plyn, ani voda 1

Stále rozkopané silnice 1

Zapáchající skládky 1

 

24.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 18 000 Kč

Odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Administrativní pracovník v oblasti personalistiky, účetnictví a obchodu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Křinické náměstí č.p. 254/4, , 407 46 Krásná Lípa u Rumburka., Požadavky, - znalost práce s Word, Excell,, - pečlivost, zodpovědnost a samostatnost,, - praxe v administrativě výhodou., Pracovní náplň , - administrativní činnost spojená s personalistikou,, - administrativní činnost spojená s účetnictvím,, - administrativní činnost spojená s obchodní činností., Kontakt: e-mailem. Pracoviště: Frind s.r.o., Křinické náměstí, č.p. 254, 407 46 Krásná Lípa u Rumburka. Informace: Miroslav Řebíček, .

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Dolní Chřibská č.p. 302, 407 44 Chřibská., Požadavky:, Vyučen v oboru, není nutná praxe, ale zájem o práci, trestní bezúhonnost, zodpovědnost, flexibilita. V případě setrvání v zaměstnání bude pracovní smlouva po jednom roce uzavřena již na dobu neurčitou. Práce je na jednu směnu - pouze denní - 12 hodin v režimu dlouhý, krátký týden. Odměna je nastavena individuálně s plánem zapracování a vývojem odměny dle praxe, vzdělání a rychlosti zapracování. Osobní ohodnocení se stanovuje na základě hodnocení po zkušební době a následně každých cca 6 měsíců., Stravování v rámci pracovní směny zdarma; svoz zaměstnanců od zastávky autobusu a zpět (z náměstí a zpět na náměstí v Chřibské); dodatková dovolená 4 dny ročně (čerpá se formou víkendových team buildingových setkání); náborový příspěvek 15.000,--. Odměna bude vycházet z praxe a schopností. Podle mzdového předpisu náleží zaměstnancům po každém odpracovaném roce u zaměstnavatele věrnostní odměna. Individuální přístup., , Kontakt: telefonicky v době 9:00 - 16:00, e-mailem zaslat profesní životopis na igor.prokes@domov-potoky.cz. Pracoviště: Jipro-cash s.r.o. - pracoviště, 407 44 Chřibská. Informace: Igor Prokeš, +420 777 587 885.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Pracovník pomocných provozů - úklid. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Dolní Chřibská č.p. 302, 407 44 Chřibská., Požadavky:, Pečlivost, spolehlivost, trestní bezúhonnost, zodpovědnost a flexibilita. V případě setrvání v zaměstnání bude pracovní smlouva po jednom roce uzavřena již na dobu neurčitou. Uvedená mzda je při nástupu. Osobní ohodnocení se stanovuje na základě hodnocení po zkušební době a následně každých cca 6 měsíců., Příspěvek na dopravu; stravování v rámci pracovní směny zdarma; svoz zaměstnanců od zastávky autobusu a zpět (z náměstí a zpět na náměstí v Chřibské); dodatková dovolená 4 dny ročně (čerpá se formou víkendových team buildingových setkání); náborový příspěvek 10.000,--. Součástí mzdy je také rizikový příplatek za práci ve ztížených podmínkách (cílová skupina našich klientů - péče o osoby s chronickým duševním onemocněním) a podle mzdového předpisu náleží zaměstnancům vždy po odpracovaném roce v pracovním poměru věrnostní odměna., , Kontakt: telefonicky 7:00 - 16:00, e-mailem zaslat profesní životopis. Pracoviště: Jipro-cash s.r.o. - pracoviště, 407 44 Chřibská. Informace: Igor Prokeš, +420 777 587 885.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 15 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič osobního automobilu - rozvoz jídel. Požadované vzdělání: nižší střední. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Tyršova č.p. 347/30, Děčín I-Děčín, 405 02 Děčín 2, , Nástup možný ihned. , Požadavky: , řidičský průkaz s oprávněním sk. B, slušné vystupování, být čistotný, ovládat kupecké počty (práce s penězi). , , Kontaktní osoba: Hana Hájková, tel. 777 164 468, e-mail: parolod-skuner@seznam.cz, první kontakt nejlépe osobně.. Pracoviště: Paroloď spol. s r.o. - 02: restaurace, cukrárna a kavárna paroloď, klub škuner, Tyršova, č.p. 347, 405 02 Děčín 2. Informace: Hana Hájková, +420 777 164 468.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V ROCE 2017 se finále Sportovní ligy konalo v Pardubicích.

Dvanáct škol bude v Děčíně bojovat o dva poháry

Lužická nemocnice v Rumburku.

Penta z rumburské nemocnice vycouvala

Domorák: Věk už se dostavil, měl bych přestat blbnout

Ústecký kraj - Šéf Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem Rostislav Domorák končí. "Předávám dobrý tým," říká.

Agresor zaútočil na strážníka pěstí, zastavil ho služební pes

Děčín – S pouty na rukou a v policejní cele skončil v sobotu odpoledne 26letý mladík jen několik minut poté, co zaútočil při zákroku na strážníka městské policie. Jeho útok zastavil služební pes.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Je konec! Válečníci padli a mají po sezóně

Svitavy - Na třetí pokus se to povedlo a svitavská basketbalová historie se přepisuje. Tuři se poprvé dostali mezi nejlepší ligovou čtyřku, když do zdárného konce dotáhli výtečně rozehranou čtvrtfinálovou sérii s Děčínem. Rozhodující šestý zápas opanovali rozdílem patnácti bodů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT