Potomek bývalých majitelů českokamenického panství, který se dožaduje vydání rodového majetku, na čtvrteční schůzku s představiteli města dorazil se svým právním zástupcem Jaroslavem Čapkem.
„Právě advokát pana Kinského před časem koupil místní pivovar a seznámil nás s kroky, jaké zatím učinil a jaké v rámci obnovy tohoto areálu chystá. Jednali jsme ale i o některých dalších záležitostech,“ vysvětlil českokamenický starosta Miroslav Weis.
Nový vlastník pivovaru požádal město o určitou podporu při vytváření některých podmínek pro obnovu získaného areálu, který patří mezi technické památky. „Pivovar jsem kupoval s předsevzetím, že ho zachráním před další devastací. Nechal jsem udělat některé nejnutnější opravy střechy a v uplynulých měsících se pověření odborníci zaměřili na zpracování plánů a dokumentace přestavby včetně odhadovaných nákladů potřebné technologie na výrobu piva. Věřím i v dobrou spolupráci s městem,“ uvedl Jaroslav Čapek. Dodal, že vzhledem ke značné zchátralosti bývalé bednárny bude požadovat sejmutí památkové péče, aby mohl nechat tuto část pivovaru zbourat.
„Českokamenická radnice zase požaduje stažení majetkové žaloby na pozemky u hřbitova, kde město počítá s výstavbou asi pětadvaceti rodinných domků.
„I v průběhu poslední společné schůzky dal pan Kinský najevo, že se svých nároků na tamní pozemky za určitých podmínek vzdá. Pro naše město je to celkem vstřícné řešení a věřím, že lokalitu u hřbitova k výstavbě nového bydlení skutečně budeme moci využít,“ dodal českokamenický starosta.