Motoristům v Děčíně vadí nové ostrůvky v prostředku Kamenické ulice. Tvrdí, že jsou nedostatečně značené a že si jich všimnou na poslední chvíli. Jeden z řidičů si dokonce stěžoval, že si tam urazil kolo.
Přitom úpravy si lidé vyžádali sami. Kamenická ulice jim připadala velmi nebezpečná, řidiči tu jezdili příliš rychle, nemohli prý ani přecházet.
„Je pravda, že úpravy se dělali na základě požadavku obyvatel a je pravda i to, že je to nebezpečný úsek s častým výskytem nehod,“ řekl šéf děčínské dopravní policie Martin Votrubec. Nikdo z řidičů si na dopravním inspektorátu na ostrůvky oficálně nestěžoval. Žádná stížnost nedorazila ani na děčínskou radnici, či na krajský úřad, jenž stavbu zadával ředitelství silnic a dálnic.
„Občané se mohou na krajský úřad samozřejmě obracet se stížnostmi, které je určitě lepší ještě doložit nějakou fotografií, ale žádnou jsme zatím nezaznamenali,“ vysvětlil František Janačík z kanceláře hejtmana. Doplnil, že současné značení i vyznačení ostrůvků, samozřejmě odpovídá zákonným předpisům.
Ostrůvky na Kamenické ulici slouží jako retardéry nebo zpomalovací pruhy a jejich úkolem je zvyšovat bezpečnost.
Naopak za ostrůvky jsou vděční lidé z okolí Kamenické ulice.
„Alespoň tu nebudou jezdit jako blázni a když ano, tak ať se nediví, že si poškodí auto,“ řekl František Podsada.
Řidiče, kteří si na ostrůvky stěžují odsoudil i Martin Sláma z Děčína. „Lidé si stěžovali a tak se to změnilo a stěžují si dál, nikomu se nikdo nezavděčí, ale pokud budou dodržovat předpisy, tak jim ostrůvky nemohou vadit,“ řekl.