„Stručně shrnuto, pan S. a někteří další mne podezírali z praktik, které já neužívám. Následovala má žaloba a požadavek na náhradu 1 koruny české. Všichni rozumní z toho cítí, že jde hlavně o to, odnaučit pana S. pracovat se lživými výpady. Věc řešil mimojiné orgán činný v trestním řízení a pan S. má vážný problém. Jsem ten poslední, kdo by měl radost z toho, že mu komplikuji jeho již tak těžkou osobní situaci.
Přijal jsem jeho uznání chyby. Ve sportovním životě i v politické práci jsem byl mnohokrát faulován. Faul vždy nejen bolí, ale vždy také oslabí tým, ve kterém hráč hraje.
Faulující hráč pak někdy gestem naznačí, že si je svého prohřešku vědom, někdy se i omluví. Někdy se v takové situaci vmísí do hry rozhodčí a provinivšímu se hráči dá výstrahu, či napomenutí. Hráč pak musí hrát s tím, že mu hrozí riziko vážnějšího trestu.
Bude tedy především na panu Sinkovi, jak bude v budoucnosti vážit svá slova a konstruovat své příběhy. Pokud si svou situaci i po této omluvě uvědomí, bude hrát nějaký čas bez faulů. A to je dobré pro nás všechny. Veřejnost nebude matena a můj tým nebude oslabován. A mne tento faul už dávno přebolel,“ citujeme přesnou odpověď z on-line rozhovoru.
Pavel Sinko k záležitosti uvedl, že se poučil. „Doznal jsem se k tomu, že jsem dostal zavádějící informaci od svého bývalého zaměstnavatele, kterou jsem pak použil v Deníku,“ uvedl Sinko. Dodal, že se Raškovi za to i omluvil.
Před několika měsíci si Pavel Sinko v děčínském Deníku stěžoval, že musel opustit zaměstnání kvůli primátorovi Raškovi. Sinko od zaměstnavatele dostal informaci, že firmě svou přítomností škodí . Raška měl říci, že pokud bude Sinko ve firmě zaměstnán, nedostane žádnou zakázku od města. Deníku majitel firmy informaci popřel, stejně jako Raška.
Státní zástupce trestní stíhání Sinka zastavil podmíněně. To znamená, že ve zkušební době bude zkoumat, zda se Pavel Sinko nedopouští přestupků či trestných činů.
Pokud by tak tomu bylo, státní zástupce by rozhodl o pokračování v trestném stíhání, které tak může skončit běžným rozhodnutím o vině a případném trestu. Pokud ale obviněný vede řádný život, je rozhodnuto o tom, že se osvědčil, a celé trestní stíhání tím definitivně končí.