Starostové připravují vánoční výzdobu ve svém městě nebo obci.
„Letos jako každý rok budeme zdobit náměstí. Bude tam velký strom, který dovezeme a ozdobíme. Dále budeme zdobit i stromy okolo a budovu úřadu,“ řekl starosta města Benešov nad Ploučnicí Karel Vrbický. Doplnil, že budou mít slavnostní rozsvěcení stromu, které mají vždy v pátek před první adventní nedělí. Děti z našeho místního sboru budou zpívat vánoční koledy a tím zahájí vánoční svátky.
Podobně je to i v jiných městech. „Letos plánujeme také slavnostní zahájení Vánoc, které v předchozích letech u nás nebylo zvykem. Zatím nevíme ale který den to bude,“ řekl starosta České Kamenice Miroslav Weis.
V Děčíně začnou oslavy 2. prosince na Masarykově náměstí. „Ve městě se bude slavnostně rozsvěcet strom, vystoupí pěvecký sbor a dokonce náš strom požehná otec Sedlák,“ řekla mluvčí Magistrátu města Děčín Barbora Vechová. V Děčíně budou také Vánoční trhy na Děčínském zámku s doprovodným programem.
Ve Varnsdorfu velký strom nemají, protože jim ho vandalové ničili. „Náš velký ozdobený strom každý rok někdo poničil, tak jsme se rozhodli, že ho mít nebudeme,“ řekl starosta města Varnsdorf Josef Poláček. Dodal, že výzdobu mají na budově úřadu i s velkým nápisem PF 2008.
Vánoční výzdoba je součástí i velkých obchodů. Někde ji už mají a někde bude zanedlouho. Lákají tak své zákazníky už teď na vánoční zboží.
„U nás bude vánoční výzdoba od 5. listopadu,“ řekl mluvčí společnosti Ahold, která vlastní hypermarket Hypernova Libor Kytýr. I přesto, že ještě nemají výzdobu už mají vánoční zboží.
„Máme v tuto chvíli vánoční kolekce cukrovinek i jiného potravinového zboží,“ dodal Kytýr. Samozřejmě tyto kolekce jsou za speciální ceny, které jsou o deset až třicet procent nižší než ceny normální. Stejné je to i v obchodním domě Albert. V Tescu vánoční výzdobu už mají uvnitř obchodu i z venčí.