Z funkce ho na svém čtvrtečním večerním zasedání odvolali místní zastupitelé. Stalo se tak jen několik hodin poté, kdy děčínský soud bývalého představitele obce pravomocně odsoudil k tříletému odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky. Dopustil se trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a způsobil tak škodu značného rozsahu. Šlo o částku sedm set tisíc, kterou na účet obce jako jistinu k přihlášce do výběrového řízení na stavbu místního vodovodu složila jedna pražská firma. Zakázku ale nezískala a obec peníze nevrátila.
„Původně jsme se měli na svolaném zasedání zabývat jinými záležitostmi života obce. Nakonec ale po schválené změně se jediným bodem jednání stalo tajné hlasování o dalším setrvání nebo odvolání pana starosty z funkce. Pro odvolání se vyslovilo šest z osmi přítomných zastupitelů,“ informoval zastupitel Josef Čech.
Dobrnské zastupitelstvo zároveň pověřilo dočasným řízením obce Libuši Šrámkovou, zvolenou do zastupitelstva v loňských komunálních volbách z kandidátky sdružení nezávislých kandidátů Za samostatnou obec.
Za dva týdny budou zastupitelé v Dobrné rozhodovat o definitivním obsazení starostenského postu. Odvolaný starosta už odevzdal klíče od sídla obecního úřadu a v příštích dnech bude předávat i samotnou úřední agendu.