Římsy na budově školy v České Kamenici hrozí, že spadnou. Někteří rodiče mají strach, že to bude právě ve chvíli, kdy tudy budou procházet jejich děti.
Jejich obavy ale snad nebudou trvat dlouho. Školu totiž čeká rozsáhlá rekonstrukce, v současné době úředníci vyřizují stavební povolení.
„S celou přestavbou bychom chtěli začít příští rok nebo nejpozději za rok,“ řekl ředitel základní školy v České Kamenici Daniel Preisler.
Škola stojí od roku 1886. Má nevyhovující elektroinstalaci, rozvody vody, odpady, špatné sociální zařízení i osvětlení.
Kromě rekonstrukce plánuje škola stavbu nové sportovní haly. „Současná tělocvična neodpovídá hygienickým normám ,“ dodal Preisler. Plánuje výstavbu i školní jídelny. Škola totiž svou vlastní nemá.
Celá přestavba bude rozdělená do tří etap. V první etapě by se měla zrekonstruovat budova prvního stupně, ke které přibude i přístavba. „V přístavbě budou nové učebny, šatny i zázemí pro venkovní sportovní areál, který už je postaven od roku 2002,“ vysvětlil Preisler. Doplnil, že druhá etapa bude výstavba nové školní jídelny a s ní začne i stavba nové sportovní haly. Třetí etapa se bude týkat dokončení těchto staveb a kompletní rekonstrukce druhého stupně.
Opravy i výstavba nových objektů, by měla být hotova během tří let a vyjde na několik desítek milionů korun.
„O dotace z Evropských fondů budeme teprve žádat, a to až budeme mít schválené stavební povolení,“ řekl starosta města České Kamenice Miroslav Weis.