VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Městské policie v Děčíně Marcel Horák odpovídal na vaše dotazy

DĚČÍNSKÝ DENÍK - Ve čtvrtek 11. října od 10.00 hodin jste pokládali dotazy řediteli Městské policie v Děčíně Marcelovi Horákovi. Rozhovor trval hodinu, poslední otázky byly přijaty do 11.00 hodin. Ptali jste se skutečně na cokoli, co vás zajímalo.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.Foto: Andrea Horáková

Díky postupnému rozvoji webu Deníku od 11 října každý týden budete mít možnost diskutovat s lidmi, kteří příjmou pozvání do redakce děčínského Deníku a budou odpovídat na vaše dotazy. Hodinové on-line rozhovory budou zpravidla dopoledne. O dalším rozhovoru vás budeme informovat v tištěném děčínské Deníku.

OTÁZKY A ODPOVĚDI NAJDETE ZDE

anonym (Otázka vložena: dnes 10:54)
Otázka:
kradou vám ještě botičky jako v minulých letech?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:56)
Krádeže botiček nikdy nebyly frekventované, jde o výjimečné případy. Čas od času se přesto najde občan, který se rozhodne demontáž řešit svépomocí, samozřejmě pak musí počítat s následky. Myslím si, že podstatně jednodušší je přivolat strážníky a s nimi pak přestupek řešit standardním způsobem.
Jméno:
Michal (Otázka vložena: dnes 10:51)
Otázka:
pomáhají vám kamery hodně při práci? a je možné některé záznamy vidět?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:54)
Záznamy možné vidět není, slouží pro potřeby městské či státní policie popřípadě soudu. Nakládání se záznamy je upraveno příslušnými zákony. Ano, kamerový systém je velkým pomocníkem v naší práci. Plánujeme proto jeho další rozšiřování a modernizaci.
Jméno:
Vlastimilxx (Otázka vložena: dnes 10:48)
Otázka:
Zvyšuje vybírání pokut rozpočet města? Má tedy město zájem na tom, aby pokut bylo co nejvíce a bylo co nejvyšší.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:52)
Ze zákona jsou pokuty uložené strážníky městské policie příjmem obce. V žádném případě není vybírání pokut prioritou a nikdy jsem v tomto smyslu nebyl vedením města úkolován. Pokuty by v první řadě měly sledovat účel prevence a jejich výše by měla odpovídat závažnosti přestupku případně recidivě. Podle statistik průměrná výše pokuty ukládaná děčínskými strážníky je absolutně nejnižší v celé republice. Prvořadé pro nás je odhalit a vyřešit co největší počet přestupků, a tak co nejvíce zlepšit pořádek v našem městě.
Jméno:
Milena (Otázka vložena: dnes 10:35)
Otázka:
Dobrý den. Mám osobní otázečku. Jak jste se dostal k policii? Máte nějakou školu? Nebo jste nejprve přišel jako řadový policajt a postupně jste se vypracoval? Dík za odpověď!
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
Před deseti lety jsem se zúčastnil řádného výběrového řízení na tuto pozici a ze zhruba šedesáti uchazečů jsem byl radou města vybrán. Co se školy týče, jsem absolventem oboru Krizové řízení.
Jméno:
Petr (Otázka vložena: dnes 10:42)
Otázka:
Kolika lidem šéfujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
V současné době je to 53 zaměstnanců.
Jméno:
Lukáš (Otázka vložena: dnes 10:30)
Otázka:
Nepřipravujete nějakou akci jako Den otevřených dveří? Rád bych si prohlédl služebnu a chod takové instituce. Díky moc za odpověď.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:35)
Zatím nic takového neplánujeme. Na služebně podle mě nic zajímavého k vidění není, veškerá činnost se odehrává v ulicích města. Něco z této činnosti jsme nedávno předvedli na Slavnostech Labe v Děčíně. Fotografie i videozáíznam z této akce si můžete prohlédnout na webové adrese městské policie mp.mmdecin.cz Je to ovšem jen střípek z činnosti strážníků.
Jméno:
promiňte, chci zůstat v anonymi (Otázka vložena: dnes 10:29)
Otázka:
Mám dotaz: Jak Vy osobně vnímáte současný silniční zákon? Podle mého je velmi přísný třeba v otázkách svícení nebo telefonování. Nestačilo by v banálních přestupcích platit jen pokutu bez odebrání bodů?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:32)
Můj názor není směrodatný. Věřím, že před vydáním tohoto zákona se všemi ustanoveními zabývala celá řada odborníků, kteří posoudili nebezpečnost konkrétních jednání a podle této nebezpečnosti pak byly stanoveny sankce. Vše je ale relativní a záleží na tom, z jakého úhlu se na danou věc podíváme.
Jméno:
Filip (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Chtěl bych se zeptat, zda zaměstnáváte také občany Romské národnosti. Jaké s nimi máte zkušenosti. Obvykle platí, že takoví policisté budí respekt "ve svých řadách" a dochází tak k minimalizaci trestné činnosti.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:30)
Zaměstnáváme všechny občany, kteří splní podmínky pro přijetí k městské policii.
Jméno:
Martina (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Držíte hlídky ráno u škol? Rozdáváte pokuty neukázněným rodičům? Například situace před školou na Stráni je neúnosná a je divné, že ještě nikdo nikoho nepřejel.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:29)
V rácmi možností se snažíme každé ráno hlídkami obsazovat co nejvíce problémových přechodů v blízkosti škol. Ano, neukázněné řidiče samozřejmě pokutujeme. Služby se snažíme upravovat tak, abychom pokryli co největší množství přechodů.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:23)
Otázka:
Když ne koně, tak co cyklohlídky? Nebo už takové hlídky máte a provozujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:26)
Svého času jsme výkon služby na jízdních kolech zkoušeli, ale i přes přínos v některých ohledech jsme od tohoto typu služby odstoupili. Hlavním důvodem je poměrně malý počet strážníků na tak velké město a tudíž potřeba naprosté univerzálnosti všech strážníků. Není možné vytvářet specializovaná družstva, jako třeba cyklohlídky, motohlídky nebo jízdní oddíl na koních.
Jméno:
Pavel Bláha (Otázka vložena: dnes 10:19)
Otázka:
Pamatujete si na nějaký vážný útok na někoho z vašich podřízených? Jak to dopadlo pro napadeného a jak to dopadlo pro pachatele?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:23)
K útokům na strážníky dochází bohužel poměrně často. Ovšem díky výborné fyzické přípravě dochází ke zranění jak strážníka, tak i útočníka, velmi zřídka. Vzhledem k malému prostoru v této diskusi bych nerad vyzdvihoval nějaký konkrétní případ, vždy jde o kompliované záležitosti.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda neuvažujete o zavedení hlídek na koních. Řekl bych, že by možná stálo za to je zavést. Co myslíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:20)
Určitě o tomto neuvažujeme. Vynaložené náklady na záležitosti související s výkonem takovéto služby by nebyly adekvátní přínosu.
Jméno:
xxx (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
budete nosit v létě také krátké kalhoty jako nosí v strážníci v Jílovém?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:19)
Ne, určitě ne.
Jméno:
anonym (Otázka vložena: dnes 10:14)
Otázka:
Je v Děčíně velký problém se sprejery? Když se po Děčíně rozhlédnu myslím, že ano. Jak proti nim bojujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:18)
Ano, s problémem sprejerství se potýkáme stejně jako většina jiných měst. V boji s tímto nešvarem nám výrazně pomáhá kamerový systém, ale největší pomoc při boji proti této trestné činnosti nám mohou poskytnout sami občané, kteří, pokud se stanou svědky takového jednání, tak jej okamžitě ohlásí na tísňovou linku 156. Je nutno podotknout, že ze strany strážníků došlo již k mnoha zadržením pachatelů těchto trestných činů. Tito jsou vždy předáni policii ČR.
Jméno:
Rosťa (Otázka vložena: dnes 10:11)
Otázka:
Nová kamera se objevila na Starém městě u Chlumu proč byla instalována. Kde ještě počítáte s jejich instalací.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:14)
Staré Město je jednou z lokalit, kde parkuje velké množství vozidel, která byla často terčem zlodějů. Dalším důvodem jsou problémy s opilými návštěvníky tamních nočních podniků a s mládeží, která se schází před areálem Chlum. Z našich zkušeností vyplývá, že v lokalitách sledovaných kamerovým systémem vždy dojde k poklesu spáchaných trestných činů a přestupků.
Jméno:
Kamil (Otázka vložena: dnes 10:09)
Otázka:
Jaké přestupky nejčastěji řešíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:11)
Vzhledem k tomu, že nejčastější přestupky, které jsou na území města páchány, jsou přestupky v dopravě, tak samozřejmě nejčastějšími přestupky řešenými z naší strany jsou právě tyto. Což samozřejmě není naší prioritou, bohužel okolnosti jsou takové, že se na tuto problematiku musíme také soustředit.
Jméno:
Blažena (Otázka vložena: dnes 10:07)
Otázka:
V Tržní ulici stála dvě auta zaparkovaná v jednosměrce v prostisnměru, po zavolání to tvralo celkem dlouho něž přijela hlídka, jedno auto už mezi tím odjelo. Myslím, že by městská policie měla být pružnější.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:09)
Na každé oznámení reagujeme a snažíme se, aby reakce byla co nejrychlejší. Logicky ale nemůžeme být vždy a všude a vyřešit každý přestupek, který je na území města spáchán.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:05)
Otázka:
a kde se mohu přihlásit?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:07)
Přihlásit se můžete v sídle Městské policie Děčín na adrese Na Valech 156/6, Děčín 4. Ideální je domluvit si schůzku se mnou předem na tel. čísle 412 593 180.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:02)
Otázka:
přijímáte momentálně nové strážníky?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:04)
Ano, v současné době hledáme vhodné zájemce o práci strážníka. Volných je zhruba osm míst. Zájemce samozřejmě musí splnit zákonné podmínky, tedy bezúhonnost a věk nad 21 let. Další podmínkou je střední vzdělání s maturitou a vynikající fyzická zdatnost a psychická způsobilost k této práci.

11.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Lidské zdroje - Lidské zdroje Personalista 17 000 Kč

Personální referenti Asistent/ka personálního oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Na Stráni č.p. 545/40, Děčín VI-Letná, 405 02 Děčín 2, , Požadavky uchazeče: Přijmeme asistentku personálního oddělení, nutná znalost německého jazyka, znalost práce na PC - excel, word. Náplní práce je nábor nových zaměstnanců, kontakt se zahraničními klienty. Nabízíme zázemí stabilní firmy, možný profesní růst. Další zaměstnanecké prémie, které se odvíjí dle výkonu., , Kontakt: Lenka Naxerová, tel. 775 778 362, e-mail: naxerova@goldtimes.cz - vítáme CV s fotografií, osobní jednání možné na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Gold times s.r.o. - 01 (sídlo), Na Stráni, č.p. 545, 405 02 Děčín 2. Informace: Lenka Naxerová, +420 775 778 362.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 15 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Odborný/á referent/ka klientského pracoviště. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: [i] Místo výkonu práce:, Myslbekova č.p. 1387/5, Děčín I-Děčín, 405 02 Děčín 2, , Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., , Kontakt:, Zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis, ve kterém prosím uveďte, pros se zajímáte o danou pracovní pozici a proč bychom měli vybrat právě Vás, na e-mailovou adresu: jana.uradnickova@vzp.cz do 15. 4. 2018.. Pracoviště: Vzp čr - 03: územní pracoviště děčín, Myslbekova, č.p. 1387, 405 02 Děčín 2. Informace: Jana Úradníčková, .

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 13 500 Kč

Montéři kovových konstrukcí Montér kovových konstrukcí. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: , Chart Ferox, a.s., Ústecká č.p. 1335/30, Děčín V-Rozbělesy, 405 02 Děčín 2, , Požadavky:, - vyučen v oboru - výhodou, není podmínkou, - znalost pracovních výkresů, - samostatnost a přesnost při výrobě a montáži, - vysoká kvalita montáže, - práce fyzicky náročná, , Kontakt:, Ilona Abrahámová, tel. 775 381 003, e-mail: ilona.abrahamova@barkmet.cz, osobní jednání - loděnice Lhotka nad Labem, 410 02, okres Litoměřice. Pracoviště: Barkmet, a.s. - 02 (chart ferox, a.s.), Ústecká, č.p. 1335, 405 02 Děčín 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka nákladního vozidla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Severní Čechy, Nástup možný ihned., , Požadavky: praxe, ŘP. sk C, C+E, , Kontakt: , pan Svačina, vedoucí dopravy a mechanizace, tel. 602 402 419, životopisy zasílejte na svacina@sam-dc.cz. Pracoviště: Sam silnice a mosty děčín a.s. - 02, Vítězství, č.p. 274, 407 11 Děčín 9. Informace: Petr Svačina, +420 602 402 419.


Deník nám fandí

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme tým FK Jílové

Recesistický závod na běžkách Pastýřská 50 v děčínské zoo.
44

FOTO: Recesistický závod na běžkách v zoo sníh nepřekazil

Na povodeň upozorní v Rumburku hlásiče. Bude jich až 240

Rumburk - Rumburk nechává vybudovat nový výstražný systém.  

Anketa Strom roku letos hledá symboly demokracie a svobody

Děčínsko - Nadace Partnerství vyhlašuje již 17. ročník ankety Strom roku, letos navíc s podtitulem Stromy svobody.

FOTO: Ve Varnsdorfu se hrát nebude, Kotlina je pod sněhem

Varnsdorf - Tak ani na třetí pokus to nevyšlo. Po odloženém utkání v Českých Budějovicích a doma s Vlašimí nevyběhnou fotbalisté Varnsdorfu na trávník ani v neděli proti Příbrami.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT