VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Městské policie v Děčíně Marcel Horák odpovídal na vaše dotazy

DĚČÍNSKÝ DENÍK - Ve čtvrtek 11. října od 10.00 hodin jste pokládali dotazy řediteli Městské policie v Děčíně Marcelovi Horákovi. Rozhovor trval hodinu, poslední otázky byly přijaty do 11.00 hodin. Ptali jste se skutečně na cokoli, co vás zajímalo.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.Foto: Andrea Horáková

Díky postupnému rozvoji webu Deníku od 11 října každý týden budete mít možnost diskutovat s lidmi, kteří příjmou pozvání do redakce děčínského Deníku a budou odpovídat na vaše dotazy. Hodinové on-line rozhovory budou zpravidla dopoledne. O dalším rozhovoru vás budeme informovat v tištěném děčínské Deníku.

OTÁZKY A ODPOVĚDI NAJDETE ZDE

anonym (Otázka vložena: dnes 10:54)
Otázka:
kradou vám ještě botičky jako v minulých letech?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:56)
Krádeže botiček nikdy nebyly frekventované, jde o výjimečné případy. Čas od času se přesto najde občan, který se rozhodne demontáž řešit svépomocí, samozřejmě pak musí počítat s následky. Myslím si, že podstatně jednodušší je přivolat strážníky a s nimi pak přestupek řešit standardním způsobem.
Jméno:
Michal (Otázka vložena: dnes 10:51)
Otázka:
pomáhají vám kamery hodně při práci? a je možné některé záznamy vidět?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:54)
Záznamy možné vidět není, slouží pro potřeby městské či státní policie popřípadě soudu. Nakládání se záznamy je upraveno příslušnými zákony. Ano, kamerový systém je velkým pomocníkem v naší práci. Plánujeme proto jeho další rozšiřování a modernizaci.
Jméno:
Vlastimilxx (Otázka vložena: dnes 10:48)
Otázka:
Zvyšuje vybírání pokut rozpočet města? Má tedy město zájem na tom, aby pokut bylo co nejvíce a bylo co nejvyšší.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:52)
Ze zákona jsou pokuty uložené strážníky městské policie příjmem obce. V žádném případě není vybírání pokut prioritou a nikdy jsem v tomto smyslu nebyl vedením města úkolován. Pokuty by v první řadě měly sledovat účel prevence a jejich výše by měla odpovídat závažnosti přestupku případně recidivě. Podle statistik průměrná výše pokuty ukládaná děčínskými strážníky je absolutně nejnižší v celé republice. Prvořadé pro nás je odhalit a vyřešit co největší počet přestupků, a tak co nejvíce zlepšit pořádek v našem městě.
Jméno:
Milena (Otázka vložena: dnes 10:35)
Otázka:
Dobrý den. Mám osobní otázečku. Jak jste se dostal k policii? Máte nějakou školu? Nebo jste nejprve přišel jako řadový policajt a postupně jste se vypracoval? Dík za odpověď!
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
Před deseti lety jsem se zúčastnil řádného výběrového řízení na tuto pozici a ze zhruba šedesáti uchazečů jsem byl radou města vybrán. Co se školy týče, jsem absolventem oboru Krizové řízení.
Jméno:
Petr (Otázka vložena: dnes 10:42)
Otázka:
Kolika lidem šéfujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
V současné době je to 53 zaměstnanců.
Jméno:
Lukáš (Otázka vložena: dnes 10:30)
Otázka:
Nepřipravujete nějakou akci jako Den otevřených dveří? Rád bych si prohlédl služebnu a chod takové instituce. Díky moc za odpověď.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:35)
Zatím nic takového neplánujeme. Na služebně podle mě nic zajímavého k vidění není, veškerá činnost se odehrává v ulicích města. Něco z této činnosti jsme nedávno předvedli na Slavnostech Labe v Děčíně. Fotografie i videozáíznam z této akce si můžete prohlédnout na webové adrese městské policie mp.mmdecin.cz Je to ovšem jen střípek z činnosti strážníků.
Jméno:
promiňte, chci zůstat v anonymi (Otázka vložena: dnes 10:29)
Otázka:
Mám dotaz: Jak Vy osobně vnímáte současný silniční zákon? Podle mého je velmi přísný třeba v otázkách svícení nebo telefonování. Nestačilo by v banálních přestupcích platit jen pokutu bez odebrání bodů?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:32)
Můj názor není směrodatný. Věřím, že před vydáním tohoto zákona se všemi ustanoveními zabývala celá řada odborníků, kteří posoudili nebezpečnost konkrétních jednání a podle této nebezpečnosti pak byly stanoveny sankce. Vše je ale relativní a záleží na tom, z jakého úhlu se na danou věc podíváme.
Jméno:
Filip (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Chtěl bych se zeptat, zda zaměstnáváte také občany Romské národnosti. Jaké s nimi máte zkušenosti. Obvykle platí, že takoví policisté budí respekt "ve svých řadách" a dochází tak k minimalizaci trestné činnosti.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:30)
Zaměstnáváme všechny občany, kteří splní podmínky pro přijetí k městské policii.
Jméno:
Martina (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Držíte hlídky ráno u škol? Rozdáváte pokuty neukázněným rodičům? Například situace před školou na Stráni je neúnosná a je divné, že ještě nikdo nikoho nepřejel.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:29)
V rácmi možností se snažíme každé ráno hlídkami obsazovat co nejvíce problémových přechodů v blízkosti škol. Ano, neukázněné řidiče samozřejmě pokutujeme. Služby se snažíme upravovat tak, abychom pokryli co největší množství přechodů.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:23)
Otázka:
Když ne koně, tak co cyklohlídky? Nebo už takové hlídky máte a provozujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:26)
Svého času jsme výkon služby na jízdních kolech zkoušeli, ale i přes přínos v některých ohledech jsme od tohoto typu služby odstoupili. Hlavním důvodem je poměrně malý počet strážníků na tak velké město a tudíž potřeba naprosté univerzálnosti všech strážníků. Není možné vytvářet specializovaná družstva, jako třeba cyklohlídky, motohlídky nebo jízdní oddíl na koních.
Jméno:
Pavel Bláha (Otázka vložena: dnes 10:19)
Otázka:
Pamatujete si na nějaký vážný útok na někoho z vašich podřízených? Jak to dopadlo pro napadeného a jak to dopadlo pro pachatele?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:23)
K útokům na strážníky dochází bohužel poměrně často. Ovšem díky výborné fyzické přípravě dochází ke zranění jak strážníka, tak i útočníka, velmi zřídka. Vzhledem k malému prostoru v této diskusi bych nerad vyzdvihoval nějaký konkrétní případ, vždy jde o kompliované záležitosti.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda neuvažujete o zavedení hlídek na koních. Řekl bych, že by možná stálo za to je zavést. Co myslíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:20)
Určitě o tomto neuvažujeme. Vynaložené náklady na záležitosti související s výkonem takovéto služby by nebyly adekvátní přínosu.
Jméno:
xxx (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
budete nosit v létě také krátké kalhoty jako nosí v strážníci v Jílovém?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:19)
Ne, určitě ne.
Jméno:
anonym (Otázka vložena: dnes 10:14)
Otázka:
Je v Děčíně velký problém se sprejery? Když se po Děčíně rozhlédnu myslím, že ano. Jak proti nim bojujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:18)
Ano, s problémem sprejerství se potýkáme stejně jako většina jiných měst. V boji s tímto nešvarem nám výrazně pomáhá kamerový systém, ale největší pomoc při boji proti této trestné činnosti nám mohou poskytnout sami občané, kteří, pokud se stanou svědky takového jednání, tak jej okamžitě ohlásí na tísňovou linku 156. Je nutno podotknout, že ze strany strážníků došlo již k mnoha zadržením pachatelů těchto trestných činů. Tito jsou vždy předáni policii ČR.
Jméno:
Rosťa (Otázka vložena: dnes 10:11)
Otázka:
Nová kamera se objevila na Starém městě u Chlumu proč byla instalována. Kde ještě počítáte s jejich instalací.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:14)
Staré Město je jednou z lokalit, kde parkuje velké množství vozidel, která byla často terčem zlodějů. Dalším důvodem jsou problémy s opilými návštěvníky tamních nočních podniků a s mládeží, která se schází před areálem Chlum. Z našich zkušeností vyplývá, že v lokalitách sledovaných kamerovým systémem vždy dojde k poklesu spáchaných trestných činů a přestupků.
Jméno:
Kamil (Otázka vložena: dnes 10:09)
Otázka:
Jaké přestupky nejčastěji řešíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:11)
Vzhledem k tomu, že nejčastější přestupky, které jsou na území města páchány, jsou přestupky v dopravě, tak samozřejmě nejčastějšími přestupky řešenými z naší strany jsou právě tyto. Což samozřejmě není naší prioritou, bohužel okolnosti jsou takové, že se na tuto problematiku musíme také soustředit.
Jméno:
Blažena (Otázka vložena: dnes 10:07)
Otázka:
V Tržní ulici stála dvě auta zaparkovaná v jednosměrce v prostisnměru, po zavolání to tvralo celkem dlouho něž přijela hlídka, jedno auto už mezi tím odjelo. Myslím, že by městská policie měla být pružnější.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:09)
Na každé oznámení reagujeme a snažíme se, aby reakce byla co nejrychlejší. Logicky ale nemůžeme být vždy a všude a vyřešit každý přestupek, který je na území města spáchán.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:05)
Otázka:
a kde se mohu přihlásit?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:07)
Přihlásit se můžete v sídle Městské policie Děčín na adrese Na Valech 156/6, Děčín 4. Ideální je domluvit si schůzku se mnou předem na tel. čísle 412 593 180.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:02)
Otázka:
přijímáte momentálně nové strážníky?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:04)
Ano, v současné době hledáme vhodné zájemce o práci strážníka. Volných je zhruba osm míst. Zájemce samozřejmě musí splnit zákonné podmínky, tedy bezúhonnost a věk nad 21 let. Další podmínkou je střední vzdělání s maturitou a vynikající fyzická zdatnost a psychická způsobilost k této práci.

11.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, manipulant. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčín - Křešice, , Pro naši pobočku v Děčíně hledame šikovného skladníka - ještěrkáře. Ideálně alespoň 1 rok praxe v oboru, znalost problematiky. Uchazeč musí být držitelem platného řidičského opravnění pro řízení VZV. Požadujeme dobrý zdravotní stav, časovou flexibilitu, spolehlivost, pracovitost a ochotu. Nabízíme stabilní pracovní místo v zavedené logistické společnosti a dobré finanční ohodnocení. , , Kontakt:, Polášek Pavel, tel.: 724096044, e-mail: pavel.polasek@slemrspedition.com, osobní jednání po domluvě na adrese Náměstí Míru 122, 407 21 Česká Kamenice.. Pracoviště: Slemr spedition s.r.o. - 01 (sídlo), Náměstí Míru, č.p. 122, 407 21 Česká Kamenice. Informace: Pavel Polášek, +420 724 096 044.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů obsluha CNC obráběcího centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo výkonu práce: Eurometalgroup, s.r.o., Krásná Lípa, Bezručova 349, Požadavky: , Praxe na CNC strojích a centrech, čtení technické dokumentace, , spolehlivost, pracovitost, ochota učit se novým věcem, , upřesnění: PP na dobu určitou s možností dalšího prodloužení dle pracovních výsledků, , Kontakt: e-mailem. Pracoviště: Eurometalgroup s.r.o.- bezručova, Bezručova, č.p. 349, 407 46 Krásná Lípa u Rumburka. Informace: Pavlína Langerová, .

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 21 000 Kč

Učitelé na středních školách (kromě odborných předmětů), konzervatořích a na 2. stupni základních škol Kvalifikovaného pedagoga pro výuku NĚMECKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Gymnázium Varnsdorf, Střelecká č.p. 1800, 407 47 Varnsdorf 1. , S nástupem od 1. 9. 2017., Nabídky (včetně strukturovaného životopisu) zasílejte na e-mail, popř. na adresu školy. Pracoviště: Gymnázium varnsdorf, Střelecká, č.p. 1800, 407 47 Varnsdorf 1. Informace: Jiří Jakoubek, +420 412 371 423.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 24 000 Kč

Speciální pedagogové sociální pracovník/ speciální pedagog. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Oblastní charita Šluknov, Farní č.p. 154, 407 77 Šluknov., Hledáme sociálního pracovníka nebo speciálního pedagoga pro práci s dětmi a mládeží, Nabízíme další vzdělávání, supervize. , Požadujeme vzdělání podle zákona 108/2006 Sb. (minimálně VOŠ). , Životopis a motivační dopis nebo případné dotazy zasílejte na info@charitasluknov.cz, Vybrané zájemce pozveme k osobnímu setkání.. Pracoviště: Oblastní charita šluknov, Farní, č.p. 154, 407 77 Šluknov. Informace: Kamila Svobodová, .


Kontejner na textil. Ilustrační foto.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Videosouhrn 16.–17. června 2018

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Varnsdorf slavil 150 let od povýšení na město

Varnsdorf - Přesně 150 let uplynulo letos od povýšení Varnsdorfu na město, před půl druhým stoletím mu bylo přezdíváno největší vesnicí v Rakousko – Uhersku. A právě toto významné jubileum si připomínali ve Varnsdorfu po celý víkend během městských slavností. 

Obce chtějí přilákat více lidí do Lužických a Žitavských hor

Krásná Lípa - Ústecký a Liberecký kraj mají propojit běžkařské trasy.

FOTO: Takový byl letošní Den záchranářů Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Složky krajského integrovaného záchranného systému se v sobotu představily v Litoměřicích. Podívejte se, jak to tam vypadalo.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Máme pro vás zprávy z Hřenska, Děčína, České Kamenice, Mikulášovic, Benešova nad Ploučnicí, Varnsdorfu, Jílového a Krásné Lípy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT