VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel Městské policie v Děčíně Marcel Horák odpovídal na vaše dotazy

DĚČÍNSKÝ DENÍK - Ve čtvrtek 11. října od 10.00 hodin jste pokládali dotazy řediteli Městské policie v Děčíně Marcelovi Horákovi. Rozhovor trval hodinu, poslední otázky byly přijaty do 11.00 hodin. Ptali jste se skutečně na cokoli, co vás zajímalo.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.Foto: Andrea Horáková

Díky postupnému rozvoji webu Deníku od 11 října každý týden budete mít možnost diskutovat s lidmi, kteří příjmou pozvání do redakce děčínského Deníku a budou odpovídat na vaše dotazy. Hodinové on-line rozhovory budou zpravidla dopoledne. O dalším rozhovoru vás budeme informovat v tištěném děčínské Deníku.

OTÁZKY A ODPOVĚDI NAJDETE ZDE

anonym (Otázka vložena: dnes 10:54)
Otázka:
kradou vám ještě botičky jako v minulých letech?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:56)
Krádeže botiček nikdy nebyly frekventované, jde o výjimečné případy. Čas od času se přesto najde občan, který se rozhodne demontáž řešit svépomocí, samozřejmě pak musí počítat s následky. Myslím si, že podstatně jednodušší je přivolat strážníky a s nimi pak přestupek řešit standardním způsobem.
Jméno:
Michal (Otázka vložena: dnes 10:51)
Otázka:
pomáhají vám kamery hodně při práci? a je možné některé záznamy vidět?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:54)
Záznamy možné vidět není, slouží pro potřeby městské či státní policie popřípadě soudu. Nakládání se záznamy je upraveno příslušnými zákony. Ano, kamerový systém je velkým pomocníkem v naší práci. Plánujeme proto jeho další rozšiřování a modernizaci.
Jméno:
Vlastimilxx (Otázka vložena: dnes 10:48)
Otázka:
Zvyšuje vybírání pokut rozpočet města? Má tedy město zájem na tom, aby pokut bylo co nejvíce a bylo co nejvyšší.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:52)
Ze zákona jsou pokuty uložené strážníky městské policie příjmem obce. V žádném případě není vybírání pokut prioritou a nikdy jsem v tomto smyslu nebyl vedením města úkolován. Pokuty by v první řadě měly sledovat účel prevence a jejich výše by měla odpovídat závažnosti přestupku případně recidivě. Podle statistik průměrná výše pokuty ukládaná děčínskými strážníky je absolutně nejnižší v celé republice. Prvořadé pro nás je odhalit a vyřešit co největší počet přestupků, a tak co nejvíce zlepšit pořádek v našem městě.
Jméno:
Milena (Otázka vložena: dnes 10:35)
Otázka:
Dobrý den. Mám osobní otázečku. Jak jste se dostal k policii? Máte nějakou školu? Nebo jste nejprve přišel jako řadový policajt a postupně jste se vypracoval? Dík za odpověď!
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
Před deseti lety jsem se zúčastnil řádného výběrového řízení na tuto pozici a ze zhruba šedesáti uchazečů jsem byl radou města vybrán. Co se školy týče, jsem absolventem oboru Krizové řízení.
Jméno:
Petr (Otázka vložena: dnes 10:42)
Otázka:
Kolika lidem šéfujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:43)
V současné době je to 53 zaměstnanců.
Jméno:
Lukáš (Otázka vložena: dnes 10:30)
Otázka:
Nepřipravujete nějakou akci jako Den otevřených dveří? Rád bych si prohlédl služebnu a chod takové instituce. Díky moc za odpověď.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:35)
Zatím nic takového neplánujeme. Na služebně podle mě nic zajímavého k vidění není, veškerá činnost se odehrává v ulicích města. Něco z této činnosti jsme nedávno předvedli na Slavnostech Labe v Děčíně. Fotografie i videozáíznam z této akce si můžete prohlédnout na webové adrese městské policie mp.mmdecin.cz Je to ovšem jen střípek z činnosti strážníků.
Jméno:
promiňte, chci zůstat v anonymi (Otázka vložena: dnes 10:29)
Otázka:
Mám dotaz: Jak Vy osobně vnímáte současný silniční zákon? Podle mého je velmi přísný třeba v otázkách svícení nebo telefonování. Nestačilo by v banálních přestupcích platit jen pokutu bez odebrání bodů?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:32)
Můj názor není směrodatný. Věřím, že před vydáním tohoto zákona se všemi ustanoveními zabývala celá řada odborníků, kteří posoudili nebezpečnost konkrétních jednání a podle této nebezpečnosti pak byly stanoveny sankce. Vše je ale relativní a záleží na tom, z jakého úhlu se na danou věc podíváme.
Jméno:
Filip (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Chtěl bych se zeptat, zda zaměstnáváte také občany Romské národnosti. Jaké s nimi máte zkušenosti. Obvykle platí, že takoví policisté budí respekt "ve svých řadách" a dochází tak k minimalizaci trestné činnosti.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:30)
Zaměstnáváme všechny občany, kteří splní podmínky pro přijetí k městské policii.
Jméno:
Martina (Otázka vložena: dnes 10:26)
Otázka:
Držíte hlídky ráno u škol? Rozdáváte pokuty neukázněným rodičům? Například situace před školou na Stráni je neúnosná a je divné, že ještě nikdo nikoho nepřejel.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:29)
V rácmi možností se snažíme každé ráno hlídkami obsazovat co nejvíce problémových přechodů v blízkosti škol. Ano, neukázněné řidiče samozřejmě pokutujeme. Služby se snažíme upravovat tak, abychom pokryli co největší množství přechodů.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:23)
Otázka:
Když ne koně, tak co cyklohlídky? Nebo už takové hlídky máte a provozujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:26)
Svého času jsme výkon služby na jízdních kolech zkoušeli, ale i přes přínos v některých ohledech jsme od tohoto typu služby odstoupili. Hlavním důvodem je poměrně malý počet strážníků na tak velké město a tudíž potřeba naprosté univerzálnosti všech strážníků. Není možné vytvářet specializovaná družstva, jako třeba cyklohlídky, motohlídky nebo jízdní oddíl na koních.
Jméno:
Pavel Bláha (Otázka vložena: dnes 10:19)
Otázka:
Pamatujete si na nějaký vážný útok na někoho z vašich podřízených? Jak to dopadlo pro napadeného a jak to dopadlo pro pachatele?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:23)
K útokům na strážníky dochází bohužel poměrně často. Ovšem díky výborné fyzické přípravě dochází ke zranění jak strážníka, tak i útočníka, velmi zřídka. Vzhledem k malému prostoru v této diskusi bych nerad vyzdvihoval nějaký konkrétní případ, vždy jde o kompliované záležitosti.
Jméno:
Tomáš (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda neuvažujete o zavedení hlídek na koních. Řekl bych, že by možná stálo za to je zavést. Co myslíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:20)
Určitě o tomto neuvažujeme. Vynaložené náklady na záležitosti související s výkonem takovéto služby by nebyly adekvátní přínosu.
Jméno:
xxx (Otázka vložena: dnes 10:18)
Otázka:
budete nosit v létě také krátké kalhoty jako nosí v strážníci v Jílovém?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:19)
Ne, určitě ne.
Jméno:
anonym (Otázka vložena: dnes 10:14)
Otázka:
Je v Děčíně velký problém se sprejery? Když se po Děčíně rozhlédnu myslím, že ano. Jak proti nim bojujete?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:18)
Ano, s problémem sprejerství se potýkáme stejně jako většina jiných měst. V boji s tímto nešvarem nám výrazně pomáhá kamerový systém, ale největší pomoc při boji proti této trestné činnosti nám mohou poskytnout sami občané, kteří, pokud se stanou svědky takového jednání, tak jej okamžitě ohlásí na tísňovou linku 156. Je nutno podotknout, že ze strany strážníků došlo již k mnoha zadržením pachatelů těchto trestných činů. Tito jsou vždy předáni policii ČR.
Jméno:
Rosťa (Otázka vložena: dnes 10:11)
Otázka:
Nová kamera se objevila na Starém městě u Chlumu proč byla instalována. Kde ještě počítáte s jejich instalací.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:14)
Staré Město je jednou z lokalit, kde parkuje velké množství vozidel, která byla často terčem zlodějů. Dalším důvodem jsou problémy s opilými návštěvníky tamních nočních podniků a s mládeží, která se schází před areálem Chlum. Z našich zkušeností vyplývá, že v lokalitách sledovaných kamerovým systémem vždy dojde k poklesu spáchaných trestných činů a přestupků.
Jméno:
Kamil (Otázka vložena: dnes 10:09)
Otázka:
Jaké přestupky nejčastěji řešíte?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:11)
Vzhledem k tomu, že nejčastější přestupky, které jsou na území města páchány, jsou přestupky v dopravě, tak samozřejmě nejčastějšími přestupky řešenými z naší strany jsou právě tyto. Což samozřejmě není naší prioritou, bohužel okolnosti jsou takové, že se na tuto problematiku musíme také soustředit.
Jméno:
Blažena (Otázka vložena: dnes 10:07)
Otázka:
V Tržní ulici stála dvě auta zaparkovaná v jednosměrce v prostisnměru, po zavolání to tvralo celkem dlouho něž přijela hlídka, jedno auto už mezi tím odjelo. Myslím, že by městská policie měla být pružnější.
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:09)
Na každé oznámení reagujeme a snažíme se, aby reakce byla co nejrychlejší. Logicky ale nemůžeme být vždy a všude a vyřešit každý přestupek, který je na území města spáchán.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:05)
Otázka:
a kde se mohu přihlásit?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:07)
Přihlásit se můžete v sídle Městské policie Děčín na adrese Na Valech 156/6, Děčín 4. Ideální je domluvit si schůzku se mnou předem na tel. čísle 412 593 180.
Jméno:
sandra (Otázka vložena: dnes 10:02)
Otázka:
přijímáte momentálně nové strážníky?
Odpověď: (Odpověď vložena: dnes 10:04)
Ano, v současné době hledáme vhodné zájemce o práci strážníka. Volných je zhruba osm míst. Zájemce samozřejmě musí splnit zákonné podmínky, tedy bezúhonnost a věk nad 21 let. Další podmínkou je střední vzdělání s maturitou a vynikající fyzická zdatnost a psychická způsobilost k této práci.

11.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 000 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavači masa. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Řeznictví Marini, 2. polské armády č.p. 863/6, Rumburk,, Náplní práce je prodej masa a uzenin, objednávky zboží, udržování čistoty na pracovišti, samostatné vedení prodejny., Kontakt telefonicky nebo osobně Po - Pá 8,00 - 15,00 hod.. Pracoviště: Řeznictví marini s.r.o., 2. polské armády, č.p. 863, 408 01 Rumburk. Informace: Petra Heřmanová, +420 602 370 904. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Strážný. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Sofijská č.p. 2/3, Děčín VI-Letná, 405 02 Děčín 2, , Zkoušku profesní kvalifikace strážný je možné i dodělat u naší firmy., Obchůzka kontrolovaného objektu. , Spupráce s operčním důstojníkem. , Požadujeme zdravotní způsobilost, výpis z TR. , , Kontakt: Konečný František, tel.: 725 952 274. Pracoviště: Mark2 corporation czech a.s. - 04, Sofijská, č.p. 2, 405 02 Děčín 2. Informace: František Konečný, +420 725 952 274. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 14 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Pomocný údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s. - provozovna Varnsdorf, 5. května č.p. 2467, 407 47 Varnsdorf 1, Požadavky: , - Praxe ve stejné nebo obdobné pozici vítána,, - Zkušenosti s opravami výrobních zařízení,, - Manuální zručnost, technická zdatnost, spolehlivost, - Výhodou svářečský průkaz a průkaz na ZVZ., - příp. ochotu se přestěhovat do dané lokality sídla provozovny, , Kontakt: e-mailem Kontakt: e-mailem (popř. osobně na adrese provozovny v pracovní dny 7:00 - 15:30 hod). Pracoviště: Polabské mlékárny a.s. - provozovna varnsdorf, 5. května, č.p. 2467, 407 47 Varnsdorf 1. Informace: Věra Culková, +420 412 372 451. Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 21 000 Kč Obsluha strojů a zařízení pro zpracování chemikálií drcením, mícháním, teplem, filtrováním a destilací Operátor plnící stanice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: -- D: N --, Místo výkonu práce:, Ústecká č.p. 1335/30, Děčín V-Rozbělesy, 405 02 Děčín 2, Nástup podle dohody., , Hlavní odpovědnosti:, • Plnění tlakových lahví v prostorách plnící stanice (pracoviště Děčín), • Kontrola lahví a údržba plnícího zařízení, • Manipulace s tlakovými lahvemi, • Obsluha monitorovacího zařízení, • Nakládka/ vykládka nákladních vozidel pomocí VZV, , Profil vhodného kandidáta:, • Vzdělání: vyučen, • Ochota pracovat na směny (2 směnný provoz), • Fyzická zdatnost, • Průkaz na obsluhu VZV výhodou, • Základní znalost práce na PC, • Pečlivost, zodpovědnost, samostatnost, , Co můžeme nabídnout:, • Práci v úspěšné mezinárodní společnosti, • Řadu zaměstnaneckých benefitů (25 dnů dovolené, stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, vzdělávání, sick days, doplatek v době nemoci atd.), • Práci v oříjemném prostředí a přátelském kolektivu, , Kontakt:, Radek Snášel, nejprve zašlete CV na e-mail: snaselr@airproducts.com. Pracoviště: Air products spol. s r.o. - 01 (sídlo), Ústecká, č.p. 1335, 405 02 Děčín 2. Informace: Radek Snášel, +420 412 703 171.

Ilustrační foto

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Kůrovec.

Správci Českého Švýcarska kvůli přemnoženému kůrovci vyhlásili kalamitní stav

Děčínští policisté při dopravní akci vybrali na pokutách 24 500 korun

Děčín – Děčínští dopravní policisté se zapojili od 9. do 11. září do krajské dopravní akce. Během těchto dnů zaznamenali na děčínských silnicích 36 dopravních přestupků a zkontrolovali 56 motorových vozidel.

FOTO: Dobkovice uvadly, Šluknov zvládl velký šlágr

Děčínsko – Čtvrté kolo má za sebou krajská I. B třída. Ve skupině A bojuje za Děčínsko pět týmů. Vítězství vybojoval Šluknov a také Union Děčín. Naopak smutně šli z trávníků fotbalisté Dobkovic, Březin a Jiříkova.

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Národní park bude mít čtyři nové zóny

České Švýcarsko - Podle některých obcí bylo projednání nové struktury parku příliš rychlé.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT