To všechno chce děčínská zoologická zahrada stihnout během sobotního odpoledne, na které pro své návštěvníky přichystala akci s názvem Vše nejlepší, zvířátka!. „Půjde v podstatě o oslavu svátku všech zvířat. Mezinárodní den zvířat každoročně připadá na 4. října. Je to na počest Sv. Františka z Assisi, který v tento den roku 1226 zemřel. Tento mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata,“ vysvětlila Ing. Dagmar Floriánová z Centra návštěvnických služeb Zoo Děčín. V České republice se tento den slaví od roku 1994.
Hlavním hostem sobotního odpoledne bude známý herec Martin Zounar a také primátor statutárního města Děčín Vladislav Raška a uvolněný člen Rady Ústeckého kraje Antonín Terber. „Čeká je důležitý úkol. Stanou se kmotry našich nejnovějších přírůstků. Tentokrát budeme křtít mládě malpy hnědé a dvě malá selátka prasat domácích mini,“ prozradila Floriánová. Na programu je i přivítání nově dovezených živočichů. V zoo mohou nyní návštěvníci nově spatřit například rysy ostrovidy nebo mladého samce lamy vikuni.
Během odpoledne se bude v zoo na Pastýřské stěně prezentovat děčínský útulek pro opuštěná a týraná zvířata. „Do zoo dorazí i s některými svými čtyřnohými svěřenci,“ uvedla. Děti se mohou těšit na spoustu zvířecích soutěží. „Už jen jejich samotné názvy zní lákavě. Není pírko jako pírko. Zoo stezka. Zvířecí twister. I zvířata mají jména. Jsi silnější než medvěd? Pokusíme se také o vytvoření rekordu v malování zvířátek na chodník křídami,“ jmenovala Ing. Floriánová. Zajímavou součástí bude i vystoupení Jakuba Hoffmanna, který vysvětlí, jak může souviset rallye se zoo. „K celkové pohodě přispěje hudební skupina Wydle. Nesmím zapomenout připomenout, že po celý říjen a tudíž i na tuto akci, je v Zoo Děčín zlevněné vstupné. Děti mohou do zahrady za pouhou dvacetikorunu, dospěláci zaplatí jen čtyřicet korun,“ doplnila Dagmar Floriánová. Zábavné sobotní odpoledne začíná v Zoo Děčín ve 14.00 hodin.