Autoškoly na Děčínsku zdražovat nebudou. Nic je k tomu nevede, mají stálé ceny.
„Naše cena stále zůstává a to skupina B za osm tisíc čtyři sta korun,“ řekl provozovatel autoškoly Václav Roubíček. Doplnil, že mají slevy pro studenty a to pět set korun.
Musí mít sebou samozřejmě platný studentský průkaz nebo potvrzení o studiu.
Ani v autoškole ve Šluknově zdražovat nebudou.
„U nás stojí řidičák skupiny B osm tisíc dvě stě korun, což je maximum,“ řekl majitel autoškoly ve Šluknově Radomír Kopecký.
Dodal, že to pokryje celé náklady na provoz.
Ovšem budoucí řidič zaplatí cenu řidičáku a k tomu si musí zaplatit zkoušky což je sedm set korun a ještě lékařskou prohlídku, která se pohybuje od dvou do tří set korun a samotné vystavení řidičáku po splnění zkoušek také něco stojí.
Cena řidičáku skupiny B je, ale velmi rozdílná. Například v autoškole Roberta Sedlického v Děčíně stojí šest tisíc osm set korun.
„Zdražujeme většinou na přelomu roku, ale letos zvýšíme cenu možná jen o tři sta korun. Pokud se ovšem do konce roku ještě něco nezmění, je teprve září,“ řekl majitel autoškoly Robert Sedlický.
Dodal, že ke zdražení je povede vyšší cena pohonných hmot, opravy aut i náročná práce zaměstnanců.
O autoškoly je od září větší zájem, než přes prázdniny a tudíž mají zaměstnanci více práce. Potvrdili to i jiní majitelé autoškol.
„Od začátku září se přihlásilo více lidí, chtějí to mít totiž za sebou dřív než bude zima,“ vysvětlil Václav Roubíček.
Majitel autoškoly v Děčíně Robert Sedlický ovšem zdůraznil, že se v zimě není čeho bát. Alespoň se to rovnou naučí, než když jezdí v létě a najednou napadne sníh tak z toho mají začínající řidiči většinou strach.
Majitelé se pokusili porovnat loňský rok s letošním, ale názory byly různé.
„Myslím, že zájem o autoškolu je stejný jako byl v loňském roce,“ řekl Roubíček z autoškoly ve Varnsdorfu.