Ukázku policejní techniky a výcvik služebních psů si mohly prohlédnout děti ze Šluknovského výběžku. Konal se tam Den s cizineckou policií. Zúčastnilo se ho asi sto padesát dětí z Vilémova a Dolní Poustevny a asi tři sta dětí z Velkého Šenova. Cizinecká policie spolu s dobrovolnými hasiči a německou policií předváděla dětem ukázku výcviku policistů.
Děti mohly vidět ukázku použití chvatů, hmatů a kopů sebeobrany. Také pádové techniky a i například to, jak se musí policista umět bránit před nebezpečným pachatelem. „Čím razantnější byl zákrok, tím větší potlesk policisté sklidili,“ řekla mluvčí severočeské cizinecké a pohraniční policie Eva Jaklová. Policie dětem předvedla také speciální techniku jako třeba vozidlo s přístrojem pro noční vidění, mobilní kancelář na odhalování padělaných cestovních dokladů a také eskortní vozidlo. „Ti nejodvážnější se nechali do auta na zkoušku zavřít,“ doplnila Jaklová. Děti si vyzkoušely nasazení pout kamarádovi a oblékly i neprůstřelnou vestu.
Ukázky se dětem velmi líbily a velký úspěch měli i dobrovolní hasiči, kteří přivezli ukázat opravdový výškový žebřík se záchranným vzduchovým polštářem. Některé děti si vyzkoušely do něj skočit se žebříku.
V samotném závěru policisté na rozloučenou odpálili barevné světlice a několik šťastlivců si odneslo malý bílý padáček jako vzpomínku na příjemě strávený den.