Do kempů lidé jezdí i přes špatné počasí. Nevadí jim déšť ani chladno. Sezona ještě neskončila, a tak turisté, kteří mají rádi klidnou dovolenou, si jezdí odpočinout až teď.
Provozovatelka kempu Mezní Louka Dagmar Honzíková řekla, že stále očekávají nové návštěvníky, a to na víkend nebo na celý týden. „Postavili jsme totiž nové sociální zařízení s teplou vodou. Díky tomu mají návštěvníci větší komfort,“ uvedla Honzíková. V létě návštěvníky lákalo sluníčko a teplo. Nynější podzimní počasí chtějí využít k turistice a houbaření.
Na koupališti v Benešově nad Ploučnicí mají i v tomto sychravém počasí plno. „Kromě jedné chatky máme vše obsazené,“ pochvaloval si správce benešovského koupaliště Jaroslav Macek. Dodal, že mají termální koupaliště, které si turisté velmi chválí a špatné počasí jim vůbec nevadí. Sezona jim končí na konci září, ale pokud bude stále takový zájem, tak ji prodlouží.
Někde se ale takhle nedaří. Třeba v kempu Autokempink Česká Brána na Staré Olešce, kde špatné počasí návštěvníky odradilo. „Na konci srpna tu bylo prázdno, a tak to zůstalo dodnes,“ řekla recepční Alena Plíhalová a doplnila, že žádné nové návštěvníky nečekají.
Některé kempy v děčínském okrese sezonu uzavírají v září nebo v říjnu. Jiné si ji však prodlouží až do prosince.
Například v Interkempu Vysoká Lípa si sezonu protáhnou až do konce roku. „Pokud však bude trvale špatné počasí, budeme nuceni skončit dříve,“ uvedl provozovatel Petr Ctibor.