Den D by měl nastat v pondělí 17. září. Než si v něm ale pohrají první děti, je potřeba ještě zvládnout pár drobností.
„Nejzásadnější věcí, která musí být do otevření zcela určitě vyřešená, je pro nás nyní oprava prahu u hlavních dveří. Když prší, zatéká pod něj a chodba je pak plná vody,“ řekla vedoucí centra Kateřina Sukovatá. „O problému jsme už mluvili s vedením města. Slíbili opravu,“ doplnila.
Během léta se prostor, který občasně sloužil ke schůzování členů tělovýchovné jednoty, změnil k nepoznání. Dělníci odvezli starý nábytek, vymalovali, upravili sociální zařízení. „Z benešovské mateřské školy jsme dostali koberec. Stačilo ho vyprat a byl jako nový. Nyní ještě šijeme závěsy, kapsáře, dovybavujeme hernu hračkami, připravujeme nástěnky a brzy nastěhujeme i nábytek. Ten jsme dostali darem z Mateřského centra Bělásek,“ připomíná Kateřina Sukovatá.
Centrum by mělo být v provozu dvakrát v týdnu v dopoledních hodinách. Prozatím by šlo o pondělí a středy v době od půl desaté do půl dvanácté. „Uvidíme, jak velký bude zájem. Provozní dobu můžeme potom upravit. Podle ohlasů, které se k nám dostaly, se ale, myslím, nemusíme bát, že by mateřské centrum zelo prázdnotou. Budeme se snažit dětem a postupně i rodičům připravit takové aktivity, za kterými by se k nám do centra rádi vraceli,“ vysvětlila Marcela Jansová, další důležitá osoba, která se o vznik mateřského centra v Benešově nad Ploučnicí zasloužila.