Tak tímto tvrzením se může po dvou letních měsících pochlubit benešovská školní jídelna. Během letních prázdnin stihla projít velkou rekonstrukcí.
„ Máme hotovou výměnu elektroinstalace, vodoinstalace, kanalizaci kompletně nahradila nová, zdi dostaly nové obklady. Nad rámec původního projektu došlo k výměně radiátorů a zastaralého osvětlení kuchyně. Kuchařky budou pracovat s novým vybavením, jako je šokový zchlazovač a zmrazovač, lednice, konvektomat, ohřevné pulty na talíře, vodní lázeň na polévku a nové pracovní stoly. O odsávání vzduchu se postarají nové digestoře,“ sdělila vedoucí školní jídelny Irena Iva Kolářová.
Pro splnění všech hygienických předpisů bylo nutné vyměnit podlahy. To však před prázdninami ohrozila neshoda investora s původním dodavatelem stavby a jídelna se jí měla dočkat až v příštím roce. Během započatých prací se ale situace změnila. „Našla se firma, která výměnu podlahy bez problémů zvládla. S její prací jsme maximálně spokojeni. Výsledek práce bude 30. srpna prezentován zřizovateli školní jídelny a ve zprávě o průběhu prací bude vyčíslena i nemalá úspora proti původní nabídce. Jídelna může 3. září zahájit provoz,“ ukončila vedoucí školní jídelny.