Hromady dřeva, papír a další odpad se hromadí u domu za náměstím ve Šluknově. Lidem nepořádek vadí. „Muž, který v domě bydlí, to sbírá po městě, vlastně uklízí nepořádek po ostatních lidech,“ hájil nepěkné místo starosta Šluknova Milan Kořínek.
Sám muž se nemohl k záležitosti vyjádřit. Nebyl k zastižení. Dům, v němž žije, je zanedbaný. Místo zvonků trčí ze zdi jen vytrhané dráty. Okna jsou špinavá, bez záclon. Ani na bouchání nikdo neotevřel.
„Ten nepořádek dělá městu ostudu, přitom kousek tady máme tak pěkně upravené náměstí,“ řekla jedna z kolemjdoucích obyvatelek Šluknova.
Vedoucí odboru investic šluknovské radnice Martin Benda starostovo tvrzení o původu nepořádku upřesnil.
„Muž si skutečně odpad hromadí, to je pravda, třeba dřevo, kterým topí. Ovšem důchodce to není, pouze je možná v invalidním důchodu,“ řekl Benda.
Zřejmě invalidní muž již dvakrát dostal pokutu za nepořádek u domu. Chvíli uklízel, ale nyní je tam nepořádek znovu,“ zlobil se Benda.
Město by mohlo nepořádek uklidit na své náklady. „Jenže těžko bychom z něj pak ty peníze dostali, jelikož má velmi malý příjem,“ dodal Benda. Pohrozil, že pokud muž odpad neodstraní, rozhodně mu město dá pokutu.