Dva chlapce se podařilo po necelých čtyřiadvaceti hodinách dopadnout v Ústí nad Labem.
„Trojice chlapců utekla ve večerních hodinách oknem z učebny, kterou měli uklízet. Vše se odehrálo tak rychle, že přítomný vychovatel nedokázal a vlastně zřejmě ani nemohl útěku zabránit,“ popsal událost ředitel boletického ústavu Jaroslav Žejdl.
Vedení ústavu oznámilo útěk policii a do pátrání po uprchlících, z nichž dva byli chovanci z oddělení s běžným výchovným režimem a třetí z oddělení pro mladistvé vrahy a pachatele dalších závažných trestných skutků, se zapojilo také šest pracovníků ústavu.
„Využili jsme poznatků o tom, s kým se naši chovanci stýkali před umístěním do ústavní výchovy a díky tomu naši lidé jednoho uprchlíka objevili ve společnosti mladých narkomanů v Ústí nad Labem. Druhý se tam sám přihlásil policejní hlídce,“ poznamenal ředitel Žejdl k návratu dvou mladíků. Okolnosti útěku jsou stále předmětem vyšetřování, rovněž tak pokračuje pátrání po třetím uprchlíkovi. O této konkrétní záležitosti včera nevěděl nic děčínský policejní mluvčí Jan Šmíd, vrátil se totiž z dovolené. „Obecně ale platí, že k útěkům dochází a my se snažíme provinilce co nejdříve najít,“ řekl.