Několik mladých lidí v Děčíně nabízelo tento týden na rušné ulici Prokopa Holého služby společnosti O2. Většinu chodců zarazilo jejich drzé a neurvalé chování.
„Zastavili mě několikrát, chovali se doslova jako náhončí, lidem nadbíhali, vnucovali se,“ řekla Marcela Průšová z Děčína. Kdyby se měla rozhodovat, rozhodně by si podle chování promotérů společnost Telefonica O2 nevybrala.
Redaktoři děčínského Deníku se o vlezlosti promotérů O2 přesvědčili sami. „Dva dny po sobě mě několikrát zastavili, když jsem slušně jejich nabídku odmítla, ještě za mnou pokřikovali a několik metrů za mnou i popobíhali, byli fakt vlezlí, jinak se to říct nedá,“ řekla redaktorka Andrea Horáková. Doplnila, že takoví lidé určitě O2 dobrou reklamu nedělají.
Mluvčí O2 Martin Žabka včera uvedl, že promotéři nejsou jejich zaměstnanci. „Pro prodej našich služeb využíváme různé firmy, které nám promoteamy zajišťují,“ tvrdil Žabka. Dodal, že netuší, která firma služby nabízela zrovna v Děčíně. „Najaté firmy, které pro nás pracují, si za své zaměstnance zodpovídají samy, ale přesto by se měly řídit platnými zákony a smluvními ujednáními s naší společností,“ vysvětlil Martin Žabka. Připustil, že někteří promotéři se mohou chovat nevhodně. Tvrdil však, že pokud si počínají špatně a jsou v jejich chování nějaké nesrovnalosti, tak O2 s firmou okamžitě přeruší kontakt a smlouvu. „Společnost Telefonica O2 vydala jasný etický kodex prodejce, ale vždy záleží na konkrétních lidech, kteří zákazníky na ulici oslovují,“ dodal Žabka.