To musel včera podstoupit důchodce Čestmír Lagner z Děčína v obchodním domě Kaufland v Děčíně. Muž z tamní ochranky ho podezříval, že krade. „Nevím, proč. Měl jsem nadité kapsy taškami, protože jsem přijel do obchodu na kole. Jsem ale slušný člověk, ted taková ostuda,“ stěžoval si se slzami v očích Lagner. Dodal, že cejch zloděje mu zůstane i přesto, že nic neukradl.
To, že ochrance kapsy ani tašku nemusel ukázat a mohl v klidu odejít, nevěděl. „Stěžoval jsem si na informacích a tam mi řekli, že ochranka má na to právo,“ divil se muž. Ta však nemá žádné pravomoce a k osobní prohlídce či zadržení musí přivolat policii či strážníky. Ta to však neudělala.
Ochranku si najímá Kaufland u agentury centrálně. „Mně pánové z ochranky tvrdili, že muž byl na ně hrubý, sprostě nadával,“ uvedl k záležitosti Vladimír Kovářík, jenž zastupuje mluvčího Kauflandu. Na dotaz, proč ochranka nutila muže, aby ukázal kapsy a tašku, však neodpověděl. Nicméně dodal, že Kaufland se panu Lagnerovi omlouvá a pokud má zájem, může do děčínské prodejny zajít a ta ho za nepříjemnost odškodní malým dárkem.