V poslední době se ale stále častějšími hosty v tomto letovisku stávají tuzemští návštěvníci.„Přijíždějí sem z nerůznějších koutů republiky. Nemáme sice k dispozici přesná statistická čísla, ale poznatky zdejších podnikatelů v cestovním ruchu hovoří o tom, že zastoupení českých turistů se pohybuje na hranici okolo sedmdesáti procent celkové návštěvnosti,“ tvrdil hřenský starosta Josef Černý. Hřensko bývá nazýváno vstupní branou do Českého Švýcarska. Největšími lákadly v blízkém okolí zůstávají soutěsky řeky Kamenice a tamní projížďky na lodičkách. Spousta výletníků zamíří k Pravčické bráně.
„Hřensku jsme věrní už nějakých třicet let. Nejezdíme sem samozřejmě každoročně, ale vždy s několikaletým odstupem. Moc se nám tady líbí, okolní příroda je nádherná,“ pochvaloval si Jaroslav Kopřiva z Olomouce, který se na několikadenní dovolenou na Děčínsko vydal s manželkou Olgou a dvěma dospívajícími vnučkami.
„Já jsme doslova posedlá návštěvami informačních středisek. Už jsem se stihla podívat do všech čtyř, které tady jsou,“ poznamenala se zakoupenou mapou v ruce patnáctiletá Alena Klenovská. Její o rok mladší sestra Jitka ale jenom nechválila. „Mají tady málo veřejných toalet,“ kritizovala. Jedním dechem ale dodala, že do Hřenska a dalších míst Českého Švýcarska se znovu ráda vrátí.