Velké hypermarkety i na Děčínsku přichystaly sezonní výprodej už na konec června. Tvrdí totiž, že s prázdninami se města vylidní a není co prodávat.
„Letní výprodeje jsme letos zahájili o něco dříve než loni, protože sezona začala díky teplému počasí už v březnu,“ řekla mluvčí Tesco Stores ČR Jana Matoušková. Během prázdnin postupně zlevní jarní a letní oblečení, turistické a grilovací potřeby či letní hračky.
Hypermarkety Hypernova zlevňují také. Ceny sezonního zboží klesnou v rozmezí od 30 procent do 70 procent. Levnější bude letní textil, sportovní i zahradnické potřeby.
Malé obchody slevy tak brzy neposkytují. „Přijde mi to na hlavu postavené, abychom v polovině června zlevnili letní šaty. Ideální a logické by to bylo v polovině srpna“ řekla majitelka varnsdorfského obchodu W Moda–elegance Irena Weberová. Naopak letní šaty bez slevy stále ještě od dodavatelů bere. „Ne všechny ženy jdou přece po zlevněném zboží,“ poznamenala Weberová. Upřesnila, že v jejím obchodě jsou teď levnější jen některé plavky.
V některých buticích prodavačky časné slevy hypermarketů netrápí. „Teď přes svátky budeme přeceňovat a už od příštího týdne také nabídneme zákazníkům zboží se slevami,“ uvedla Jana Jánská z varnsdorfského D shopu.
Slevy neposkytují jen prodejci oblečení, ale i nejrůznějších potřeb, jež v létě využívají třeba turisté. „Máme až o padesát procent levnější některé stany, spacáky, trička a další sportovní oblečení,“ uvedl Aleš Kudrnáč z prodejny KASP v Děčíně. Doplnil, že na své si přijdou i ti, kteří chtějí koupit levnější kola. Ušetří až dvacet procent. Se zlevněným letním zbožím prodejna zároveň nabízí už i vybavení na zimu.
Ne všichni ale musí zboží vyprodávat. „Ne, my slevy nemáme. Nakoupíme totiž přiměřené množství zboží, které během sezony prodáme. Myslím, že přesto dokážeme uspokojit všechny zákazníky,“ řekla prodavačka ze Zahradního centra v Děčíně Martina Zázvorková.