Tohle pro mnohé magické datum si vybralo jako den své svatby mnoho párů na Děčínsku. Radnice budou muset v tento den zvládnout až několikanásobný počet svateb, než obvykle.
Například děčínská radnice oddá v tento den dvaadvacet párů. „Nápor svateb budou muset zvládnout dva oddávající, primátor Vladislav Raška a náměstek Samler,“ sdělila Barbora Vechová, mluvčí magistrátu.
Dodala, že tento termín se začal plnit už začátkem roku. Většina novomanželů si vybrala tradiční způsob, tedy obřad v obřadní síni nebo na děčínském zámku, jen dva páry si zvolily jiný.
Také ve Varnsdorfu se v sobotu 7. 7. 2007 dveře na radnici netrhnou. Tady budou muset během dne dva matrikáři zvládnout deset svateb.
„Budoucí manželé si u nás termín zamlouvali už od září minulého roku,“ řekla matrikářka Iva Rosůlková. Dá se tedy předpokládat, že i příští rok v srpnu, tedy 8. 8. 2008, bude zase o svatby zvýšený zájem.
V Benešově nad Ploučnicí se na svatbu chystá jedenáct párů. „Zájem byl tak veliký, že jsme museli mnoho lidí odmítnout, termín se začal plnit už od konce minulého roku,“ uvedla Zdeňka Čvančarová z benešovské matriky. Dodala, že toto datum ale není co do zájmu lidí výjimečné. „Zvýšený počet svateb jsme zaznamenali například také 6. 6. 2006, ale i 2. 2. 2002. a to přes to, že někteří astrologové upozorňovali, že právě tohle datum není pro svatby zrovna nejšťastnější. Také zde se o svatebčany podělí dva matrikáři.
V Krásné Lípě se bude konat šest obřadů. Také tady se začalo datum se třemi sedmičkami plnit už minulý rok. „Čtyři páry budou mít svatbu tradičně v obřadní síni, jeden se rozhodl pro obřad v altánu v našem parku, další pak bude mít svatbu v Doubici na louce,“ sdělila Jana Gálová z městského úřadu. Sloužit budou dva oddávající, třetí má volno, protože sám v ten den vdává dceru.
Stejný počet, tedy šest svateb, bude také v České Kamenici. „Datum se samozřejmě odrazilo na počtu svateb i u nás,“ uvedla matrikářka Petra Dolečková. Dodala, že obyčejně oddávají jeden až dva páry.
Podle psycholožky Alice Vondrové to není datum, které určuje budoucnost manželství. „Kvalita vztahu závisí na úplně jiných věcech, než je „šťastné datum“ sňatku,“ řekla psycholožka. Dodala ale, že v přeneseném slova smyslu může do určité míry fungovat heslo věř, a víra tvá tě uzdraví. „Přesto se samozřejmě na vztahu musí pracovat a rozhodně nespoléhat jen na to, že svatební den nese tři sedmičky,“ vysvětlila Vondrová.

Lidé šílí kvůli třísedmičkové svatbě