Problémy na Teplické ulici v Děčíně trvají. Obyvatelé žijící na Teplické museli téměř tři měsíce snášet permanentní dopravní zácpy, které jim komplikovaly život v ulici. Kvůli hloubkové opravě kanalizace byla doprava svedena jen do jednoho pruhu. Oprava kanalizace sice skončila se čtrnáctidenním předstihem, tím ale trampoty místních obyvatel zdaleka neskončily.
Oprava kanalizace měla podle firmy Horák, která se na její opravě podílela, výrazně přispět k tomu, aby posílila odtok dešťové vody. To by ovšem nesměly být kanály v Děčíně – Dolním Oldřichově zcela zanesené. „Když zaprší, kanál je ihned plný a voda na silnici vytvoří jezero,“ stěžoval si obyvatel z domu číslo 37 Miroslav Šiška. Dodal, že dešťová voda, která nemá kudy odtéct, podemílá podezdívku u plotu. Také vrata musel na jaře vyměnit, protože voda z roztátého sněhu smíchaná se solí, mu je doslova vyžrala.
Jeho soused Čestmír Lagner má kromě potíží s neodtékajícími kanály a vodou, která se při jarním tání mění téměř na žíravinu, ještě problémy se špatnou silnicí. Před jeho domem se nacházejí hned čtyři hlavní uzávěry vody, kolem kterých je asfalt rozbitý a tvoří díry. „Jsou v těsné blízkosti a málokteré auto se jim vyhne. Když na ně pak najedou těžké náklaďáky, jsou to rány, až nám z fasády opadává omítka,“ řekl Lagner. Málokdo by věřil, že oprýskaná omítka je stará pouhé dva roky. Lagner doufal, že oprava silnice se bude týkat i úseku, který vede Dolním Oldřichovem.
Podle vedoucí odboru dopravy Jany Kohoutové není důvod ke znepokojení. Tento úsek Teplické ulice by měl být podle ní opraven do konce července. „Firma SaM silnice a mosty, a.s. dokončí rekonstrukci, která byla započatá už minulý rok. Sem pochopitelně patří také pokládka finální asfaltobetonové vrstvy vozovky,“ vysvětlila. Dodala, že práce začaly už včera.