Radní mají v plánu využít zdevastované budovy Atlantiku na břehu řeky Labe, která patřila mezi dominanty města. Řekl to děčínský primátor Vladislav Raška.
Jestli město do projektu půjde, bude podle primátora záviset hlavně na tom, zda se radnici podaří na rekonstrukci sehnat dotace. Náklady na opravu radní odhadují na 80 milionů korun. Raška uvedl, že bez dotace je nemyslitelné, aby se magistrát do tak náročné akce pustil.
Budova Atlantiku by měla sloužit jako takzvaná polyfunkční. Mimo knihovny by v jejím přízemí byl terminál přístaviště osobních lodí a městské infocentrum. Na střeše budovy by pak radní rádi zřídili vyhlídkovou restauraci.
Nová budova pro knihovnu by děčínské radnici pomohla vyřešit například problémy se zasedací místností pro zastupitelstvo, jež dosud zasedá v kulturním domě Střelnice. Knihovna by totiž uvolnila prostory, jež dnes využívá v budově radnice. Zde by pak mohl vzniknout moderně vybavený zasedací sál. Objekt restaurace Atlantik město Děčín prodalo na začátku 90. let v malé privatizaci za deset milionů korun. V roce 2002 jej zdevastovaný koupilo za 4,6 milionu korun zpět.