Ve volebním programu slíbili koupaliště, teď zvedli ruku pro park. Kdo? Děčínští zastupitelé za ODS. Jako zradu na voličích to ale necítí.
„Je pravda, že jsme chtěli pod zámkem koupaliště, ale naslouchali jsme i argumentům kolegů, kteří navrhovali park,“ řekl včera děčínský primátor Vladislav Raška.
Zastupitelé ODS a Volby pro město rozhodli sedmnácti hlasy, že město nezačne s obnovou koupaliště pod zámkem, jež je od povodní v roce 2002 mimo provoz, ale že zde vybuduje park.
„Koupaliště by bylo velmi drahé a bohužel se nám nedařilo na jeho obnovu získat dotace a tuším, že by se to nepodařilo ani v budoucnu,“ vysvětlil Raška. Park vyjde na pětašedesát milionů a na něj podle Rašky město dotaci získá spíš.
I přesto, že ODS slíbila koupaliště ve volebním programu obnovit, odlivu svých příznivců v Děčíně se nebojí. „Přece nás nevolili jen lidi, kteří chtěli koupaliště,“ poznamenal Raška.
Na internetových stránkách však kvůli rozhodnutí ODS se někteří lidé zlobí. „Lituju toho, že jsem dal ODS hlas, dělat doupě pro feťáky, tak s tím fakt nesouhlasím. Každý dnes ví, jak moc Děčínu koupaliště schází,“ píše například pisatel s přezdívkou Lukaso.
Proti výstavbě parku byli komunisté a sociální demokraté. Jediným, kdo se zdržel hlasování, byl sociálně demokratický Jaroslav Foldyna.
„Jsem totiž pro park i koupaliště. Myslím, že na takovou plochu by se vešlo obojí,“ uvedl včera Foldyna. Park zabere zhruba čtyři hektary. I když klasické koupaliště tu nebude, lidé o vodu úplně nepřijdou. „Mělo by tu být jakési malé brouzdaliště či fontánky a kašna,“ vysvětlil Raška.
Zejména starší lidé, kteří největší slávu koupaliště pod zámkem zažili, rozhodnutí zastupitelů litují. „Možná to někomu bude připadat směšné, ale vehnalo mi to slzy do očí. Fakt jsem věřila, že se tady zase jednou vykoupu. Jako dítě jsem sem chodila já, pak moje děti a těšila jsem se, že sem brzy vyvedu i vnoučata,“ posteskla si pětapadesátiletá Jana.