Až tři stovky aut parkují v horkých dnech podél silnice u Kyjovské přehrady u Krásné Lípy. Znemožňují tak bezpečný průjezd nejen autobusům, ale i zemědělcům s technikou či případně záchranářům.
„Přitom už v zimě jsme jednali s policií, ta sice přislíbila zvýšený dohled nad dodržováním pravidel, ale především nám doporučila obnovu dopravního značení, které stání na daném úseku silnic upravuje,“ řekl krásnolipský místostarosta Jan Fiala. Značení však musí zajistit správce komunikace, jímž je Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. „Kraj jsme požádali v březnu a po několika urgencích nám úředníci sdělili, že zatím není vybrán dodavatel na dopravní značení,“ uvedl místostarosta. Posteskl si, že to byla zpráva nepříjemná, ale o to více zarážející, protože se týká například i obnovy přechodů pro chodce na řadě míst a nejen na území Krásné Lípy. „ Je škoda, že určité věci nedělá kraj s časovým předstihem, protože kdybychom podobně liknavě postupovali u investičních akcí my jako město, tak zdaleka ještě nestojí to vše, co se podařilo za poslední léta vybudovat,“ poznamenal Fiala.
Radnice si zatím poradila sama a nakoupila botičky, jež bude mít k dispozici krásnolipské obvodní oddělení policie. „Neukázněným řidičům nejen u Kyjovské přehrady je bude montovat,“ pohrozil mluvčí děčínské policie Jan Šmíd.
Krajský úřad slíbil, že Správa a údržba silnic Ústeckého kraje dopravní značení u Kyjovské přehrady umístí v průběhu měsíce července. „Doposud to nebylo možné. Požadované značky nebyly na skladě a silničáři neměli ani jejich dodavatele,“ uvedl František Janačík, z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje. Vysvětlil, že dodavatele silničáři museli vybrat ve výběrovém řízení, jež bylo vypsáno na jaře a nyní je vyhodnoceno. V těchto dnech již běží zákonná lhůta pro vyjádření ostatních účastníků řízení.