Hulit přes flašku? To je název videoklipu, jenž se objevil na internetových stránkách. Účinkují na něm mladíci z Děčína – Bynova a pravděpodobně kouří marihuanu. Láhev používají místo dýmky.
„Video jsme viděli. Případem se začneme zabývat. Nejprve musíme zjistit totožnost lidí, kteří na videu vystupují,“ uvedl děčínský policejní mluvčí Jan Šmíd. Policisté zatím ani nejsou schopni říci, zda se některý z mladíků na videu dopustil nějakého trestného činu. Museli by totiž prokázat, zda to, co je na snímcích, je skutečně marihuana a zda ji nabízejí dalším lidem.
Dva z chlapců poznala ředitelka Základní školy v Bynově Anna Drobná a ředitel Speciální školy v Bynově Roman Stružinský. „Ano byli to naši žáci, ale oba už ze základní školy vyšli,“ shodli se.
Oba mladíci jsou bratři a navštěvují učiliště v Děčíně Křešicích. „Ten starší se už vyučil a mladší je tu v učebním oboru zednické práce,“ řekl ředitel učiliště Petr Sokolář poté, kdy snímek shlédl. Doplnil, že s mládenci byly kázeňské problémy. „Nic závažného, ale nějaká absence či pozdní příchody,“ poznamenal ředitel.
Případ zatím řešit nebude, počká na verdikt policie. „Pokud by se kluci něčeho závažného dopustili, musel bych toho, který naši školu ještě navštěvuje, vyloučit,“ řekl Sokolář.
Video mladíci točili v areálu Základní školy v Bynově. „Areál je otevřený, může sem kdokoliv,“ uvedla ředitelka Drobná. Dodala, že místo čas od času zkontrolují strážníci.
„Pokud se děti či mládež chovají slušně, v areálu je necháme, ale velmi častu tu popíjejí, kouří, ničí na co přijdou, to je pak musíme vyhodit,“ potvrdil zástupce ředitele děčínské městské policie Jiří Schwarz.
Někteří lidé ani nevědí, co se v areálu bynovské základní školy občas děje. „To není možné, vždyť tam vídám jenom malé děti, které tu jezdí na hřišti na koloběžkách,“ divila se mladá žena, která se představila jako Klára.
S drogami podle ředitelky Drobné v bynovské základní škole problémy nejsou. „Před několika lety jsme ale u žáka zjistili marihuanu,“ vzpomněla si ředitelka.
Na internetových stránkách se v poslední době chlubí děti a mládež nejrůznějšími činy.
Objevují se tu videa o týrání učitele, rvačky mezi dětmi a nejrůznější bitky mezi jednotlivými školami.