Chybějící správce hřiště donutil školu v Boleticích uzavřít sportoviště u školy. Pokud tam totiž správce není, děti i odrostlá mládež hřiště devastují.
„Správce nemáme, protože nám na něj letos nedal peníze úřad práce. Intervenoval jsem u samotného ředitele i na magistrátu. Doufám, že jednání dopadla dobře a peníze na správce budou,“ řekl ředitel Základní školy v Boleticích Jaroslav Hauzírek. Vyvrátil tak pověsti o tom, že by hřiště nechal uzavřít kvůli partám, jež sem chodí popíjet alkohol a dělat nepořádek. „To by přece byl alibismus, dělají to stejně, přelezou plot,“ poznamenal Hauzírek. Protože učí tělesnou výchovu, ví velmi dobře, jak některé dny hřiště vypadá. „Hodinu tělesné výchovy zahajujeme i tím, že musíme poklidit, velmi často se stává, že například v pískovém doskočišti jsou střepy lahví,“ stěžoval si ředitel. Zároveň poukázal i na to, že pokud by se v současné době, kdy je hřiště pro veřejnost mimo provoz, někomu něco stalo, škola za to odpovědnost neponese.
Hřiště by rád ředitel zprovoznil pro veřejnost co nejdříve. „Otázkou je, zda tam budou děti chodit. Mám zkušenost, že o prázdninách se tu potulují dvě, tři,ostatní jsou pryč nebo se raději koupou,“ doplnil Hauzírek.
Své o řádění vandalů na hřišti v Boleticích vědí i strážníci děčínské městské policie. Velice často odsud tlupy postarších dětí vyhánějí. „Určitě několikrát do týdne, snažíme se hřiště před vandaly ochránit, ale to bychom tam museli stát pořád,“ poznamenal ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že občas ke hřišti jedou i po upozornění kolembydlících lidí nebo školy.