Teplická ulice má za sebou další kolaps. Není ale první a zdá se, že ani poslední. Už téměř tři měsíce totiž komplikují výkopové práce život všem řidičům, ale i cestujícím hromadné městské dopravy, kteří po Teplické projíždějí.
Tam, kde je ulice vinou hloubkové opravy kanalizace svedena do jednoho pruhu, řídí dopravu semafor. Ten, kdo cestoval včera kolem osmé ráno z Bynova do centra Děčína, se musel obrnit značnou dávkou trpělivosti. Cesta totiž kvůli rozkopané Teplické ulici trvala téměř dvě hodiny. „Autobus měl už ráno zpoždění, protože ho i z druhého směru zbrzdil semafor,“ sdělila Klára Pospíšilová z Bynova. Přestože z domova odcházela kolem osmé, do práce v centru se dostala až před desátou. „Autobus ujel vždycky jen pár metrů, pak naskočila opět červená,“ doplnila Pospíšilová.
Stejnou zkušenost má také další cestující ranním autobusem z Bynova Petr Svoboda. „Po hodině cesty v autobuse, kde se kvůli vedru nedalo ani pořádně dýchat, jsem to nevydržel a šel raději pěšky, jen mi bylo líto těch matek s malými dětmi,“ uvedl. Dodal, že z jedné strany pouštěl semafor auta po minutě, ale z druhé až po deseti.
Podle slov mluvčího děčínské policie Jana Šmída došlo k dopravnímu kolapsu vinou selhání řídícího systému, tedy semaforu. Proto také později už dopravu řídili policisté. Než však nastoupili na místo porouchaného zařízení, už se vytvořily dlouhé kolony v obou směrech. „Policisté řídili dopravu, protože systém zkolaboval a na jejím řízení se podílely tři hlídky,“ potvrdil Šmíd.
Povinností firmy Horák, která na Teplické provádí opravy, je zajištění plynulé dopravy. Značení včetně řídících systémů, které umístila v místě prací, schvaluje v případě silnice první třídy, jakou je i Teplická, krajský úřad. „Stížnosti na špatné zabezpečení provozu na Teplické by měli lidé směřovat právě na odbor dopravy Krajského úřadu v Ústí nad Labem,“ doplnil Šmíd. Řidičům může být úlevou zatím snad jen to, že částečná uzavírka Teplické má skončit třicátého června.