Toto nebezpečné zvíře nebylo v okolí školy viděno poprvé. „Několikrát jsme ji zde zahlédli již v minulých letech. Letos se ale objevila už relativně brzy na jaře, což bylo zřejmě způsobeno netypickými klimatickými podmínkami letošního roku. Viděli jsme dospělého jedince, který se plazil trávou, “ uvedl ředitel školy Jiří Špička.
Všichni žáci školy byli o nebezpečí, které sebou tito živočichové přinášejí, náležitě poučeni. „Doporučili jsme jim nevstupovat do trávy a nelézt do křovisek. Tato opatření souvisí také s vyšším výskytem infikovaných klíšťat v letošním roce. Žáky jsme rovněž poučili o první pomoci při uštknutí jedovatým hadem,“ vysvětlil ředitel. Upozornění na zvýšený výskyt zmijí si každý školák odnesl zapsané v žákovské knížce. K žádnému zranění letos, ani v předchozích letech nedošlo.
Zmije je, jako většina hadů, velmi plachá. Pokud na ni nešlápnete, nemusíte se bát agrese. V této situaci určitě použije svou zbraň, kterou je jed. Zmijí kousnutí sice nebývá pro zdravého dospělého smrtelné, ale není v žádném případě dobré ho podceňovat a je proto dobré raději urychleně vyhledat lékaře.