I ke stavbě cirkusového stanu je potřeba stavební povolení. Nařizuje to nový stavební zákon. „Musel jsem přijet do Děčína o více než měsíc dřív, abych měl všechna povolení v pořádku,“ řekl včera manager cirkusu Jo–Joo Jiří Výška. Povolení na děčínské radnici dostal. Musí ho totiž mít každý cirkus, jenž má více než dvě stovky míst pro obecenstvo.
„Kdychom měli postupovat striktně podle zákona, vydat povolení by trvalo strašně dlouho a žádat o něj měsíc dopředu by nestačilo, literu zákona jsme ale dodrželi a povolení vydali,“ upozornil šéf děčínského stavebního úřadu Aleš Holl. Doplnil, že novela stavebního zákona by toto nesmylsné nařízení měla vypustit.
Dnes stojí na labském nábřeží jiný cirkus. Ten povolení nepotřeboval. Má méně než dvě stovky míst. „Byli jsme to zkontrolovat,“ potvrdil Holl.
Majitel cirkusu má však jiný prohřešek. Reklamy nainstaloval na dopravní značky a dopravní informační systém a umístil je do zeleně. „Neměl k tomu povolení, podle vyhlášky by měl za reklamu platit šedesátkorun za metr čtverečný na den,“ řekla vedoucí oddělení silničního správního a dopravního úřadu Jana Kohoutová. Dodala, že majitel musel poutače okamžitě odstranit. Pokutu mu magistrát pro tentokrát nedal.