Během dvanácti dnů bylo v programu na více než dvacet různých představení, zábavních akcí, sportovních událostí nebo koncertů. Samozřejmě ani letos nechyběl tradiční zvací průvod a po něm ohňostroj. Letos poprvé byl přichystán i koncert u takzvaného rogala.
„Chtěli jsme, aby lidé nemuseli hned domů a mohli se společně ještě chvíli pobavit, což si myslím, že se nám podařilo. Na koncertu skupiny Elán Revival bylo okolo tří tisíc lidí,“ říká jeden z hlavních organizátorů letošních slavností Petr Michálek.
Právě po ohňostroji pořadatelé zaznamenali první výtky diváků. „Reproduktory mířily na Tyršův most a Smetanovo nábřeží. Je pravda, že především lidé, kteří zůstali poblíž kruhového objezdu, měli problémy hudbu slyšet. Bereme to jako poučení pro příští rok,“ přiznává Petr Michálek. Za slavnosti město zaplatilo zhruba dva miliony korun. Pořadatelé by nyní chtěli vědět, jak se lidem slavnosti líbily. Lidé mohou hlasovat pomocí SMS zpráv a na hlasovacích lístcích, jež jim přijdou do schránek. Zatím nebyl stanoven časový limit hlasování, ale předpokládá se, že bude trvat do konce června.