VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další silnice čekají na opravy

DĚČÍNSKO - Zlepšení stavu komunikací se dožadují i obce na Šluknovsku.

1.6.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Václav Pancer

Do života Těchlovic a dalších obcí na pravém břehu Labe mezi Děčínem a Ústím bude příštích osmnáct měsíců výraznou měrou promlouvat rozsáhlá rekonstrukce tamní silnice. Ústecký kraj ji nechá obnovit za skoro sto šedesát milionů korun.
„Je to jedna z nejvýznamnějších oprav komunikací, které máme ve své správě. Protože jde o finančně náročnější akci, na kterou nemáme dost vlastních prostředků, budeme stavbu financovat z úvěru,“ vysvětlil ústecký hejtman Jiří Šulc.
Stavbu musí bez větších omezení provozu zvládnout společnost Stavby silnic a železnic.
„Veškeré práce tu budeme společně s dalšími dodavatelskými firmami zajišťovat za provozu. Pokud zde bude docházet k nějakým uzavírkám, tak to budou vždy jen částečné uzavírky. A to i v případě budování mostků, propustí a dalších doprovodných staveb,“ poznamenal hlavní stavbyvedoucí Roman Vildner.
Ke složitějším stavbám bude patřit také zárubní a opěrná zeď v Těchlovicích.
„Ty práce jsou tady naplánované na poměrně dlouhou dobu, takže to samozřejmě bude mít vliv nejen na zdejší dopravu, ale také to bude mít určité nepříznivé dopady na život našich obyvatel. Asi se budeme muset obrnit trpělivostí a těšit se na dokončení veškerých oprav. Zdejší vozovka takový rozsáhlejší zásah už potřebovala i vzhledem k předchozímu poničení při povodni před pěti lety,“ připomněla těchlovická starostka Jaroslava Hýlová.
Na nejrůznější nepředvídané těžkosti musejí být v souvislosti s povodněmi připraveni i pracovníci hlavního subdodavatele. „Třeba se tady objeví nějaké kaverny pod silnicí a další neočekávané problémy. Věřím ale, že se i s těmito složitostmi v průběhu rekonstrukce vypořádáme. Pokud se bude situace naopak vyvíjet příznivěji, chceme společně s generálním dodavatelem hledat cestu i ke zkrácení stanoveného termínu opravy,“ tvrdil ředitel děčínské společnosti SaM, Silnice a mosty, Dušan Drahoš.
Ústecký kraj převzal od státu do své správy více než čtyři tisíce kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Do zlepšení jejich stavu investuje každoročně stamiliony korun a kromě zahajované rekonstrukce na pravém břehu Labe pro nejbližší období počítá i s dalšími významnými opravami na Děčínsku.
„Pokud se bude situace vyvíjet podle našich představ, soustředíme se na obnovy, kterých se dovolávají obce na Šluknovsku. Samozřejmě bude záležet na tom, jestli se nám podaří získat potřebné peníze. Předpokládáme zahájení tamních oprav na jaře příštího roku. Zatím bych tenhle problém nechtěl nějak blíže specifikovat,“ bránil se jmenování konkrétních úseků ředitel Správy a údržby silnic Ústeckého kraje Vladimír Macholda.
Výčet vozovek, na jejichž obnovu nebo definitivní dokončení oprav obce v severní části děčínského regionu netrpělivě čekají, je přitom více. „V první řadě bychom uvítali dokončení toho, co se rozdělalo v minulých letech. Jde zejména o silnici mezi Vilémovem a Horní Poustevnou, dále je to silniční spojka z Velkého Šenova do Mikulášovic a také komunikace ze Šluknova do Vilémova,“ hlásil šluknovský starosta Milan Kořínek.

1.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 960 Kč

Odborní pracovníci v oblasti sociální práce Terénní sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22960 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčín (přidělená lokalita), , Hledáme soc.pracovníka na celý úvazek., Terénní sociální pracovník zejména:, , • kontroluje a metodicky řídí práci terénních pracovníků v sociálních službách (dále jen TPSS), a to dle platných metodik a vnitřních předpisů zaměstnavatele a dle pokynů vedoucího služby. Především:, • uzavírá ústní smlouvu, individuálně plánuje s klienty průběh sjednané spolupráce, realizuje sjednanou spolupráci a hodnotí průběh uplynulé spolupráce s klienty v situacích, kdy si řešení nepříznivé sociální situace klienta vyžaduje poskytnutí sociálně terapeutické činnosti, cílenou spolupráci s jinými organizacemi (tím se nemyslí pouhé předání referenčních informací, které mohou realizovat i TPSS) či kdy (i na základě žádosti TPSS) usoudí, že spolupráce s klientem si vyžaduje jeho intervenci , • monitoruje vývoj situace ve sociálně vyloučených lokalitách na základě informací zjištěných vlastní prací s klienty i informací zjištěných od TPSS a jiných subjektů, analyzuje získané informace, se svými analýzami seznamuje průběžně vedoucího služby a dle jeho zadání zpracovává písemné výstupy z analýz., • na základě svých analýz průběžně navrhuje a předkládá ke schválení vedoucímu služby návrhy opatření vedoucí k řešení či k prevenci prohlubování nepříznivé sociální situace cílové skupiny a návrhy opatření směřujících ke zvyšování kvality své sociální služby (např. návrh změny metodik služby terénní programy, návrh zvýšení kvalifikace týmu projektu v identifikovaných oblastech, návrh strategií místní komunální politiky vedoucích k řešení problémů SVL aj.) , • Jedná - po schválení účelu, obsahu a formy jednání vedoucím služby - s jinými organizacemi, z těchto jednání pořizuje nejdéle následující den po schůzce zápisy, které zasílá vedoucímu služby, v závažných situacích (např. pokud se bude domnívat, že na základě zjištěných informací má zaměstnavatel oznamovací povinnost, v případě zjištění hrubého porušení pracovní kázně TPSS aj.) informuje vedoucího služby bezodkladně., •Zvyšuje si průběžně kvalifikaci, účastní se supervizí, vzdělávacích akcí, koordinačních schůzek a dalších akcí dle pokynů vedoucího služby., , Nbízíme: mobilní telefon, notebook - zejména pro pracovní účely., , Kontakt:, Denisa Šporerová, tel. 412 517 924, e-mail: os.cinka@seznam.cz - zašlete motivační dopis a životopis.. Pracoviště: „cinka“, z.s.( 3 sídlo), Zbrojnická, č.p. 779, 405 02 Děčín 2. Informace: Denisa Šporerová, +420 412 517 924.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař (pomocná síla k nádobí) K4. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: RESTAURACE KOCANDA, Rytířská č.p. 77/2, Děčín III-Staré Město, 405 02 Děčín 2, , POMOCNÝ KUCHAŘ K4 - MYTÍ NÁDOBÍ, PŘÍPRAVA ZELENINY, Nástup možný ihned., Směny: krátký / dlouhý týden, pracovní doba 8 - 22 hod. , , Nabízíme:, Pracovní úvazek: Hlavní pracovní poměr., Hezké prostředí, mladý kolektiv., Nová moderní nerez kuchyně, hold-o-mat, konvektomat, indukce., Stabilní zázemí firmy s 26 - letou historií., , Kontakt: tel.. 736 481 003 - recepce, volat do 14 hod., e-mail: hotel@kocanda-decin.cz. Pracoviště: Shotty s.r.o. - 01: prodejna; výroba; restaurace kocanda (sídlo), Rytířská, č.p. 77, 405 02 Děčín 2. Informace: Eva Šotková, .

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 18 480 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Provozní zámečník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18480 kč. Volných pracovních míst: 26. Poznámka: Místo výkonu práce:, Vítězství č.p. 56, Děčín XXXI-Křešice, 405 02 Děčín 2, , Požadavky:, vyučení v oboru výhodou, důležitá zručnost a pracovitost, samostatnost, čtení výkresů, svářečský průkaz, ZE1, DG1, praxe v oboru, osvědčení jeřábník/vazač - výhodou., , Kontakt: Lenka Nácarová, tel. 412 519 225, e-mail: nacarova.agt@seznam.cz - sjednání pohovoru, osobní jednání na výše uvedené adrese.. Pracoviště: Agt company, s.r.o. - 02, Vítězství, č.p. 56, 405 02 Děčín 2. Informace: Lenka Nácarová, +420 412 519 225.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 100 Kč

Lešenáři Pomocný lešenář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: Děčín, , Nabízíme volnou pracovní pozici pomocný lešenář, pracovní poměr HPP. Požadujeme fyzickou zdatnost - práce je fyzicky náročná. ŘP skupiny B výhodou., , Kontaktní osoba: Marcela Butiová, první kontakt telefonicky na čísle 731 854 306. Pracoviště: Cmb lešení s.r.o. - provozovna, Husovo nám., č.p. 80, 405 02 Děčín 2. Informace: Marcela Butiová, +420 731 854 306.


Slavnosti v Rumburku.
50

FOTO: Rumburské slavnosti táhly na Ledeckého i Mercuryho

Veteránem severem 2018.
49

OBRAZEM: Šluknovským výběžkem projely veterány

Jméno dal centru africký bubínek. Tamtam pomáhá neslyšícím dětem

Ústecký kraj - Rodiny se sluchově postiženými dětmi se mají na koho obrátit.

Češi si med oblíbili. Za posledních deset let spotřeba vzrostla o polovinu

Jílové, Ústecký kraj - V České republice se v loňském roce vyrobilo 9365 tun medu. Lidé si cení jeho unikátní chuti i blahodárných účinků.

Modráskům se díky majitelům luk v národním parku daří

České Švýcarsko - Správa Národního parku České Švýcarsko si velmi váží majitelů krvavcových luk. Právě na rostlině krvavci totenu jsou totiž závislí modrásci bahenní a očkovaní, kterých u nás i v celé Evropě ubývá.

ČOI nasadila na kontroly i nezletilé. U třinácti prodejců cigaret by uspěli

Severní Čechy - Česká obchodní inspekce (ČOI) k letošním kontrolám prodejcům cigaret přizvala nejen zaměstnance živnostenského úřadu a policii, ale také osoby nezletilé. Zkoušela, zda se omladině podaří v rozporu se zákonem zakoupit tabákové výrobky. Většina prodejců ve zkoušce obstála, mládež by uspěla jen ve třinácti případech z více než čtyř set.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT