Kempy na Děčínsku jsou nachystané na sezonu. Některé se však musejí ještě vypořádat se škodami, jež přes zimu napáchali zloději. Nejvíce postiženým je kemp Mosquito ve Vysoké Lípě.
„Zloději tam nakradli hliníkové plechy ze střech chatek a napáchali škodu za skoro tři sta tisíc korun,“ připomněl děčínský policejní mluvčí Jan Šmíd. Dodal, že sice policisté hned po prvním lupu zloděje dopadli, vyšetřovali ho však na svobodě a on se do kempu vrátil a nakradl další plechy. Dosud pobíhá na svobodě.
Kemp proto musí pro letošní sezonu oželet několik chatek. „Nemáme peníze na to, abychom to ihned opravili, musíme postupně,“ řekl provozovatel kempu Petr Stibor. Pro letošek ale přijde o obchody, protože případné zájemce bude muset odmítat kvůli nedostatku míst. „Jedna chatka je pro čtyři lidi a zloděj nám jich vyřadil z provozu dvaadvacet,“ upřesnil Stibor. Kemp přes zimu neuhlídá, v době sněhu a mrazů je totiž neobyvatelný.
Na Staré Olešce se zlodějům v zimě ubránili. „Včechno, co by mohli ukrást, jsme odmontovali a odvezli, dokonce i lampy veřejného osvětlení,“ řekla majitelka kempu Miloslava Zvěřinová. Doplnila, že ji k tomu donutilly zkušenosti z předchozích let, kdy zloději odnesli všechno, co se dalo. Letos se už těší na nápor turistů.
Výhodu, že lze kemp celoročně obývat, mají ve Valdeku ve Starých Křečanech. „Jinak si to nedovedu představit, asi bychom na tom byli stejně jako ostatní,“ uvedl majitel Miroslav Christ. Ubytování v jeho kempu hojně využívají sportovci k soustředěním. „Máme tu hřiště,“ poznamenal Christ. V kempu pořádají i nejrůznější akce, loni tu měli sraz automobiloví veteráni. Letos na konci června to budou motorkáři.