Právě pro ně totiž zoo přichystala Den dětí plný zábavy. Malí návštěvníci se v sobotu 26. května na Pastýřské stěně rozhodně nenudili. Čekali na ně křtiny malých jezevců, jízda na koni, malování na chodník, výtvarná dílna, soutěže a mnoho dalšího.

Úplně poprvé zoo nabídlo běžným návštěvníkům aktivity, které mají možnost vyzkoušet si pouze účastníci takzvané Noci snů. „To je akce, kterou děčínská zoologická zahrada v letošním roce pořádá již po čtvrté a která je určena chronicky nemocným a postiženým dětem. Koná se vždy v podvečer prvního červnového pátku a my se snažíme, aby se zde tito návštěvníci cítili jako VIP hosté. Dovolíme jim nahlédnout do zákulisí zahrady a připravíme jim nerůznější aktivity. To samé si mohli nyní vyzkoušet i návštěvníci Dne dětí,“ vysvětlila Floriánová.

Dnem dětí v zoo v sobotní odpoledne provázelo hned několik hostů. Prvním z nich byl herec známý především rolí pohledného doktora Kratochvíla v "primáckém" seriálu Velmi křehké vztahy - Viktor Limr. Exkluzivními hosty byli také hráči prvoligového basketbalového týmu hrající Mattoni NBL BK Děčín.

Nechybělo ani vyhlášení výsledků tradiční soutěže Děti nemocným a seniorům, kterou každoročně vyhlašuje Občanské sdružení Creative Jílové společně se Zoo Děčín a Městskou knihovnou Děčín.