Nejcennější kov vybojovaly v pražské basketbalové hale Na Folimance na Mistrovství cheerleadingu ČR v kategorii group stunts.
Andrea Galbavá, Barbora Chvátalová, Tereza Hasalová, Dominika Řízková, Jitka Jaroměřská, Michaela Zdobinská, Alice Hlaváčková, Lucie Hordlerová, Lucie Vránová, Pavla Brožová, Nikol Rohrichová a Lenka Nerglová, to jsou roztleskávačky, které se zásadně podílely na vynikajících výsledcích DCH cheerleaders. Kromě vytoužené zlaté také obsadily 4. místo v kategorii Senior cheer a 8. místo v kategorii Senior dance.

Česky se cheerleaders označují jako roztleskávačky. V cheerleadingu se používají různé prvky: specifické pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky a pyramidy, velmi důležitá je proto taneční, gymnastická či jiná pohybová průprava, dobrá cheerleader by měla zvládat všechny výše uvedené aspekty dohromady.
Říkají si "DCH"(děčínské cheerleaders) a poprvé se objevily na palubovce po boku basketbalistů klubu BK Děčín v roce 1998 a dodnes tomu tak je, pravidelně vystupují na domácích utkáních a podporují své hráče. V současné době má team 12 cheerek kat. senior a trenérkou je Denisa Horáková. Na MCH ČR poprvé startovaly v roce 2005 a od té doby na sobě zapracovaly a letos se objevily rovnou ve třech kategoriích: Senior allgirl cheer, Senior Dance a Group stunts.