Na zajištění všech potřebných prací odbornou firmou ale nemá dostatek peněz a proto počítá i se vstřícnou pomocí veřejnosti.
„Zatím máme jasno o termínech dvou brigád, které jsme naplánovali na sobotu devatenáctého května a další se uskuteční šestnáctého června,“ uvedla Natalie Belisová ze správy parku.
Velkým problémem areálu Dolského mlýna je komplikovaný průtok vody. Při natáčení proslulé pohádky o Pyšné princezně došlo k demolici objektu hotelu. Jehož rumiště dnes překrývá půl dlážděné cesty, po které odtéká voda při deštích a táních do dolního náhonu. Proto je nutné rozebrat a odstranit cihlové zbořeniště.
Zájemcům o pomoc Belisová poskytne bližší informace k vyhlášeným brigádám na mobilním telefonu 737 279 859 a nebo prostřednictvím elektronické pošty n.belisova@npcs.cz.
Mezi pomocníky, kteří se vydali zachraňovat areál pohádkově proslaveného mlýna , se zařadili studenti a učitelé z děčínské Vyšší odborné a střední průmyslové školy v Děčíně. „Je to kouzelné místo a záchranu si zaslouží. Jsem rád, že se na tom mohla podílet i naše škola,“ dodal ředitel děčínské průmyslovky Jan Vyhnálek.