Lidem, kteří jsou nuceni využívat autobusové zastávky a přechodu pro chodce na Kamenické ulici v Děčíně, se snad blýská na lepší časy. Renné Komínek, nový šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR Chomutov, pod které tato městská komunikace spadá, přislíbil brzkou nápravu. Na špatný stav dopravního značení, umístění autobusové zastávky a místy zcela vybledlé zebry přechodu pro chodce na Kamenické ulici už několik let zatím marně upozorňují lidé, ale také děčínský dopravní inspektorát. Právě jej neprávem vinili místní lidé z laxního přístupu k problému. „Nejsme oprávněni sami měnit dopravní značení, příslušné úřady můžeme jen upozornit na nedostatky,“ řekl policejní mluvčí Jan Šmíd.

Nebezpečný úsek

Konkrétně na Kamenickou upozorňujeme jejího správce, což je Ředitelství silnic a dálnic ČR, více než pět let,“ vysvětlil Šmíd. Dodal, že dopravní inspektorát každoročně pečlivě zpracovává přehled nebezpečných a nehodových úseků na Děčínsku. Mezi šest nebezpečných úseků, které se nacházejí ve městě, patří právě dolní část Kamenické ulice. Na dvousetmetrovém úseku, který začíná křižovatkou s Lipovou ulicí a končí výjezdem z Nového mostu, došlo v roce 2005 ke dvaceti dopravním nehodám, loni jich bylo šestnáct a v letošním roce už vyjížděli policisté minimálně ke čtyřem.

Zlepšení se blíží

„V letošním roce jsme zaslali již dva dopisy odboru dopravy Krajského úřadu v Ústí nad Labem, kde jsme upozornili na nevyhovující situaci, ale odpověď jsme zatím nedostali,“ sdělil Šmíd. Přístup nového ředitele ředitelství silnic a dálnic pochopitelně vítá.
„Jsem ve funkci teprve tři měsíce, ale na Kamenické ulici jsem se již byl podívat a vím, že situace si žádá rychlé řešení,“ sdělil ředitel Komínek. Dodal, že na problému s průtahy se podepsalo také to, že ředitelství nemělo několik měsíců provozního náměstka. Podle něj přispěje k pozitivním změnám na ŘSD ČR také výrazné omlazení vedení.
„Doufáme, že se nám podaří úkoly včas splnit a zlepšit tak jméno ředitelství,“ uvedl Komínek. Přislíbil, že dopravní značení, zastávka i přechod budou do srpna uvedeny do stavu, který už nebude ohrožovat chodce ani řidiče.