Rodiče, kteří pro své děti hledají tábor až nyní, mohou být zklamaní. Například Dům dětí a mládeže Teplická v Děčíně má už téměř obsazeno. „První ze tří běhů byl vyprodán velice rychle, už během února,“ sdělila Drahomíra Kultová. Dodala, že v současné době zbývá v třetím turnusu jen pár posledních míst. Na každém běhu se vystřídá sto padesát dětí. Letos budou ale děti poprvé ve třiceti chatkách v novém areálu v Jiřetíně pod Jedlovou, který vystřídal původní dějiště táborů Jetřichovice. „Prostor je o mnoho lepší, než byl v Jetřichovicích,“ uvedl Miroslav Lochman z tiskového oddělení DDM Teplická. Děti mohou například využít tři hřiště nebo vodní nádrž, které patří přímo k hlavní budově tábora. Kromě běžných táborů pořádá DDM Teplická také letní soustředění zájmových kroužků. I ta jsou už zcela naplněna. Zájem vysvětluje Lochman tím, že rodiče i děti mají s tábory dobré zkušenosti a denní program završený velkou táborovou hrou má stále co nabídnout.
Podobně je na tom i Dům dětí a mládeže Letná. „Letos pořádáme čtrnáct letních táborů včetně zahraničních a obsazené už jsou téměř všechny,“ řekla Věra Rejmanová. Poslední místa zbývají v polovině července ještě v Poslově mlýně v Doksech. DDM Letná spolupracuje s 5. pionýrskou skupinou Děčín. Ta pořádá již tradičně stanový tábor Janovka. Tady mají opozdilci ještě šanci své děti umístit.
Zájem je také o příměstské tábory, které zajišťuje právě Dům dětí a mládeže Letná. Ty uvítají v době prázdnin, kdy nefungují školní družiny a zájmové kroužky, zejména pracující rodiče. Do Březin nebo na Letnou mohou každý prázdninový den ráno odvést své dítě, aby tady pod vedením zkušených vedoucích strávilo den nabitý zajímavým programem. „I o tento druh táborů je velký zájem, ale kapacita zatím není zcela naplněná,“ dodala Rejmanová.