Koupaliště na Děčínsku se připravují na nadcházející letní sezónu. Venku se zatím lidé mohou koupat jen v pětadvacetimetrovém bazénu a v bazénu atrakcí v areálu u děčínské plavecké haly.
„Otevíráme operativně podle počasí. Pokud je hezky, lidé mohou přijít už v jedenáct dopoledne, při horším počasí až od dvou odpoledne,“ řekl provozovatel areálu Pavel Košnar. Doplnil, že zatím není v provozu padesátimetrový bazén, ale už je vyčištěný a připravený, v pondělí odeberou hygienici vzorky vody. „Pokud bude horko a všechno bude v pořádku, otevřeme padesátku na 1. máje,“ slíbil Košnar. Poznamenal, že vstupné se od loňského roku nezměnilo, celodenní vyjde dospělého na pětapadesát korun, dítě na pětatřicet. „Jsme ale asi jediným bazénem v republice, který poskytuje hodinu pro kondiční plavání zdarma, je to vždycky ta poslední,“ lákal plavce Košnar.
Zatím se neplave v Benešově nad Ploučnicí, ač i tady mají termální koupaliště. „Plánujeme to na zhruba poslední květnový týden,“ řekl benešovský místostarosta Radek Lekner. Vysvětlil, že zatím dělníci na koupališti opravují sociální zařízení a natírají bazén. „Koupaliště bude pak v provozu zase do konce září, přemýšlíme o tom, jak bychom upravili vstupné. Chceme měnit cenu permanentek s ohledem na to, jak dlouho bude člověk na koupališti,“ doplnil místostarosta.
Pracuje se i na koupališti v Jílovém. Město sem nechalo navézt čtyřiapadesát tun nejjjemnějšího slévárenského písku. „To je na hřiště pro plážový volejbal, aby tam nebyl jediný kamínek,“ vysvětlila Helena Javůrková z odboru místního hospodářství jílovské radnice. Koupaliště má totiž na starost. Tady otevřou asi na přelomu května a června. „Napouštíme pitnou vodou, jsme tedy závislí na tom, kolik jí bude. Když bude sucho, musíme napouštět pomalu, abychom o vodu nepřipravili domácnosti,“ vysvětlila Javůrková. Ročně na provoz koupaliště doplácí město asi dvě stě tisíc korun. Voda nás stojí tři sta, na vstupném vybereme asi sto dvacet tisíc korun,“ upřesnila Javůrková.
Koupaliště v Jílovém vyhledávají lidé ze širokého okolí. Jsou tu totiž příznivé ceny, jež se ani letos nezmění. „Celodenní vstupné pro dospělého je za dvacet pět korun, pro děti a postižené za deset,“ řekla Javůrková.
Rumburské koupaliště zatím neotevře. I tady se opravuje. „Pokud bude hezky, budeme se snažit úpravy urychlit, abychom mohli otevřít dřív,“ slíbil rumburský místostarosta Darek Šváb.