Najezdil s kamionem milion kilometrů bez nehody, ale chuť jezdit v České republice mu údajně vzali strážníci v Děčíně. „Připravili mě o deset bodů, o pět zcela určitě zbytečně,“ zlobil se řidič Václav Zoula. Včera odjel za prací do Švédska.
Prvních pět bodů a tučnou pokutu Zoula uznal a zaplatil, bylo to za nedodržení rychlosti, o druhých pět bodů se chce dohadovat. Na pomoc si vezme i právníky.
„Pokutovat a odebrat body mně chtěli v Teplické ulici kvůli tomu, že jsem jel na oranžovou. Přitom každý ví, jaké tam jsou zácpy a snaží se dopravu urychlit,“ zlobil se ještě včera. „Strážníci staví řidiče ve špičce jen proto, aby zbytečně buzerovali. Když je ale člověk potřebuje, tak ho odbudou tím, že k tomu nemají pravomoci,“ tvrdil Zoula.
Teplická ulice je denně ucpaná. Provoz je tu omezen kvůli pokračující rekonstrukci vozovky a bude tomu tak až do konce června.
Strážnící skutečně místo často kontrolují a dělají to i v dopravní špičce. „Je to kvůli neukázněným řidičům, kteří tudy jezdí na červenou a ohrožují ty slušnÉ,“ vysvětlil ředitel Městské policie v Děčíně Marcel Horák. Dodal, že každý přestupek strážníci zdokumentují na kameru a pokud některý řidič nesouhlasí, je jeho právem pokutu nezaplatit. Záležitost pak dostává správní orgán. „Ten rozhodne, zda bude muset pokutu řidič uhradit a také, zda přijde o body,“ řekl Horák.
Pokud řidičům vadí, jakým způsobem je řízen provoz v Teplické ulici, měli by se obrátit na krajský úřad. „Ten vydal příslušné rozhodnutí o zvláštním užívání komunikace. Jeho součástí muselo být i nařízení, jak v místě zabezpečit dopravu,“ řekl děčínský policejní mluvčí Jan Šmíd.