Frekventovaná silnice z Děčína k hraničnímu přechodu ve Hřensku je opět průjezdná jen s největší opatrností. Dělníci ji opravují a zpevňují.
„Stále ještě odstraňujeme škody, které napáchaly povodně,“ řekl stavbyvedoucí firmy AZ Sanace Petr Ujfaluši. Dodal, že silnice se může opravovat podle toho, jak dostane firma peníze. V současné době dělníci na silnici zpevňují krajnice, protože silný provoz vozovku neustále deformuje. „Práce, je to ale jen jedna z etap, by měly skončit do konce června,“ upřesnil Ujfaluši.
Silnice do Hřenska, i když bude zcela opravená, neodpovídá parametrům komunikace I. třídy. Nejsou tu totiž dotatečně široké jízdní pruhy.
Provoz na opravované silnici řídí tři semafory. Auta tak mohou jezdit jen v jednom jízdím pruhu. To by mohlo způsobit nesnáze třeba záchranářům. „To rozhodně ne. Protože pokud by hořelo ve Hřensku, rozhodně nebudeme stát na červené a čekat, až auta z protisměru odjedou. Musela by couvat a zajet do některého rozšířeného místa,“ vysvětlil ředitel děčínského Hasičského záchranného sboru Ota Jirků. Hasiči by také mohli jezdit objízdnou trasou přes Bynovec, pomohou i dobrovolní ze Hřenska a Bynovce. „Dneska dokonce jednáme s Němci o vzájemné pomoci,“ doplnil ředitel Jirků.
S objízdnou trasou přes Bynovec mají hasiči i ostatní záchranáři bohaté zkušenosti. I když je o několik desítek kilometrů delší než přímá trasa Děčín – Hřensko, museli ji v době povodní využívat. Byla totiž jedinou spojnicí Hřenska s okolním světem.