Velká policejní akce začala po celé republice včera ráno a potrvá do konce týdne. Řidiči by se měli připravit na vyšší výskyt policistů na silnicích.
„Nepůjde o běžnou akci, ale budeme se více zaměřovat na bezpečnost. Řidičům se dostane poučení, jaké můžou svým neuváženým jednáním způsobit škody a k čemu všemu může dojít. Ti, co se ničeho nedopustí, od nás dostanou nějakou drobnost jako poděkování za ohled na ostatní,“ uvedla mluvčí děčínské policie Aneta Zdobylaková. Hlídky budou rozdávat letáky zaměřené na bezpečnost silničního provozu, ale i poučné DVD a kazety a reflexní prvky. Řidiči ale pokutám neujdou.
Nejedná se o akci podobnou Kryštofovi, ale o první Globální týden bezpečnosti silničního provozu. „Tato akce je zaměřená především na mladé lidi, kteří se účastní velké části všech dopravních nehod. Lidé do pětadvaceti let tvoří dokonce čtyřicet procent všech obětí dopravních nehod,“ doplnil mluvčí policie Jan Šmíd.
Policie tento týden dělá preventivní akce ve většině měst na Děčínsku. Při hlídkách se často setkává i s tím, že se jim někteří řidiči snaží ujet. Výjimkou nebylo ani včerejší ráno, kdy policejní hlídka měřila rychlost na Plzeňské ulici ve Varnsdorfu. „Jestliže řidič překročil rychlost, máme ho vyfoceného a věc řešíme jako přestupek,“ shrnul Šmíd. Podle tamní hlídky toto počínání řidičů není neobvyklé, ale zbytečné, protože podle fotografie již hříšníka dohledají.