Soukromá základní škola a gymnázium měla vzniknout v Děčíně. Na svých internetových stránkách láká případné zájemce. Slibuje výuku cizích jazyků, rozšířenou výuku výpočetní techniky či individuální přístup k žákům. Třídy měla otevřít v Základní a mateřské škole Vojanova v Děčíně Bělé. Ta má volné prostory, kde měly vzniknout čtyři třídy – první, šestá a sedmá a první ročník gymnázia.
„Skutečně se na mě jednatelka společnosti Šárka Miškovská před časem obrátila a domluvili jsme se už i na ceně pronájmu. Poslední jednání proběhlo v polovině února. Od té doby se ale neozvala,“ řekl ředitel Základní a mateřské školy Vojanova v Děčíně Jiří Olša. Dodal, že on sám další jednání neinicioval a zprávy od společnosti nemá.
Přitom společnost, která mínila soukromou školu v Děčíně zřídit, láká dál rodiče, aby už tento měsíc zapsali své děti do školy.
Je možné, že společnost odradilo usnesení rady města, která schválila pronájem školních prostor pouze na dva roky. Soukromá škola si je ale chtěla pronajmout dlouhodobě.
„Nemůžeme školu dlouhodobě omezovat, navíc v budoucnu plánujeme v části těchto prostor zvětšit kapacitu již stávající mateřské školy,“ vysvětlil vedoucí odboru školství a kultury Dalibor Deutch.
Jednatelka Miškovská svou nečinnost svádí na to, že doposud neobdržela písemné oficiální vyjádření rady města. Tím také vysvětluje, proč stále visí na internetových stránkách nabídka, aniž by dále pokračovala jednání s ředitelem Olšou. Připustila sice, že údaje na stránkách nejsou aktualizované, ale bližší informace k situaci neuvedla.
„Paní Miškovskou jsem na její výslovnou žádost informoval bezprostředně po usnesení rady e-mailem už šestého dubna,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Samler. Dodal, že i v e-mailu zdůraznil, že veškerá další jednání by měla vést s ředitelem školy Vojanova Olšou.