Alespoň se to domnívá jeden z aktivistů ze sdružení, která proti dálničnímu přivaděči bojují. Rašku zažaloval. Informace o tom je na webových stránkách sdružení. Kdo žalobu podal, na stránkách není. Podle zákulisních informací to byl představitel jednoho ze sdružení Pavel Vrcha. Včera odmítl o záležitosti hovořit a se slovy „nechci s vámi mluvit“, položil telefonní sluchátko.
Pavel Vrcha pracuje jako soudce u Krajského soudu v Ústí nad Labem a žalobu na Rašku podal u okresního v Děčíně. Už dříve ho vyzýval k rezignaci. Zdůvodnil to tím, že primátor o svých jednáních o přivaděči neinformoval obyvatele města.
„Každý občan má právo chránit svá vlastnická práva, soudce z toho nevyjímaje. Nelze přijmout předpoklad, že by soudce měl být vyjmut ze všech zákonných možností, jak tato svá vlastnická práva hájit,“ uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti Zuzana Kuncová na dotaz, zda se aktivity Vrchy slučují s jeho funkcí soudce.
U děčínského soudu se žalobou bude zabývat soudce Vladimír Diviš. „Ano, případ jsem dostal, ale zatím nemám spis, a proto Vám nemohu říci, kdo žalobu podal,“ nepotvrdil zákulisní informaci o tom, že to byl eho krajský kolega, ale ani ji nevyvrátil.
Primátor Raška o žalobě zatím oficiálně neví, stránky sdružení, jak sám řekl, nečte.
„Varianty dálničního přivaděče nevymýšlím já, ale odborníci, navíc o tom, vést přivaděč namísto železniční trati z Děčína do Oldřichova u Duchcova, se uvažuje už deset let a o přivaděči přes Děčín se hovoří od roku 1970,“ řekl primátor.