„Fungovat bude od letošního září ve všech zařízeních, která se do tohoto systému přihlásí nebo už projevila zájem, že se jeho součástí stanou,“ vysvětlil Petr Michálek, ředitel děčínského městského divadla. Právě místní stánek Thálie byl prvním děčínským zařízením, které si možnosti rezervací na svých webových stránkách i dalšími cestami ověřilo.
Vedle divadla se do rezervačního systému zapojí Střelnice, Zámek a kulturní středisko, ZOO, Basketbalový klub Děčín, městská knihovna, informační středisko Českého Švýcarska u oblastního muzea a nebo i soukromý Klub Škuner. Kino Sněžník do systému zatím nevstoupí, protože už zavedlo jiný způsob objednávek.
Na vybudování rezervačního systému vynaloží město Děčín ze svého rozpočtu sedm set tisíc korun. Rezervace bude možné od podzimu zadávat do už zaregistrované domény www.vstupenkadecin.cz.
„Díky tomuto systému získáme i ucelenější přehled o organizovaných akcích a bude možné koordinovat termíny jejich pořádání,“ poznamenala vedoucí oddělení kultury děčínského magistrátu Lenka Holavová.