Z pondělních případů připadá třetina na Prahu, 25 nakažených eviduje ministerstvo ve Středočeském a 18 v Plzeňském kraji. V dalších krajích testy v pondělí potvrdily méně než deset případů koronaviru, ve Zlínském kraji hygienici už dva dny nezaznamenali žádného nově nakaženého.

Od začátku epidemie loni v březnu se v Česku koronavirus potvrdil u víc než 1,668 milionu lidí, vyléčilo se zhruba 98 procent z nich. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 30 312 nakažených, poslední tři dny jsou bez úmrtí. Nemocnice k pondělku pečovaly o 30 lidí s covidem-19, počet se za týden snížil o polovinu. Ve vážném stavu jsou tři pacienti.

Dávku očkování proti covidu-19 v pondělí dostalo 31 969 lidí, celkem už jich zdravotníci rozdali víc než 8,56 milionu. Denní počty očkovaných jsou v posledních dnech nejnižší od konce května, vliv ale může mít prodloužený víkend, ve kterém lidé termín nechtěli, protože odjeli mimo města.

Nejvyšší incidence je v Praze 

Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na sto tisíc obyvatel za posledních sedm dní, k pondělku mírně kleslo na 9,1 z nedělních 9,3. Snížilo se ve většině krajů včetně Prahy, kde ale týdenní incidence zůstala nad 30, tedy nejvyšší ze všech regionů. Víc než deset nakažených na sto tisíc obyvatel za poslední týden je ještě v Plzeňském a Středočeském kraji. Nejnižší je incidence na hodnotě 2,2 v Ústeckém kraji.

Reprodukční číslo, které udává průměrný počet nakažených od jednoho pozitivně testovaného, k dnešku kleslo na 1,2 z pondělních 1,3.

Testů na koronavirus od soboty do pondělí postupně ubývalo. Metodou PCR bylo v sobotu testů víc než 37 500, v neděli zhruba 12 300 a v pondělí necelých 11 500. Podobně se snížil počet antigenních testů ze sobotních téměř 38 tisíc na pondělních zhruba 28 tisíc.

Pozitivita u diagnostických testů, které podstupují třeba lidé vykazující příznaky, tak vyskočila k 2,5 procenta. Dosud se přitom téměř tři týdny držela pod procentem. Obdobně se po řadě týdnů dostal nad desetinu procenta podíl pozitivních u preventivních testů.