Miluje cestování, pracovní zkušenosti nabíral v Silicon Valley, je dobrovolným strážcem národního parku. Bez lesa nemůže být, dobíjí si v něm baterky po náročných dnech v práci. I to byl jeden z důvodů, proč se Filip Molčan stal dobrovolným strážcem národního parku České Švýcarsko. Plní si tak svůj dětský sen, kdy chtěl být profesionálním strážcem v parku.
close info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in
Čas od času přistihne turisty jak dělají něco, co by neměli. Rozdíl je podle něj v tom, odkud ti turisté jsou. Cizinci se omluví a bez problémů se to řeší, nejsou tam žádné konflikty. Češi jsou trochu drzejší, chtějí si povídat proč to tam je, že je to hloupost a podobně. On sám žádný konflikt při své dobrovolnické práci neměl. Na rozdíl od kolegů, kteří museli řešit například vstup asi patnácti lidí do první zóny národního parku.
close info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in
Kromě lesa je Molčanovým velkým koníčkem také cestování a hlavně fotografování. S tím začal před přibližně patnácti lety. Jeho největším tématem je právě České Švýcarsko, které fotí při svých toulkách lesy nejen v okolí Doubice, kde se svou rodinou žije. Na Českém Švýcarsku jej při fotografování oslovuje především jeho rozmanitost, kterou i přes svou poměrně malou rozlohu nabízí.
close info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in
Navíc je v něm možné fotit za kteréhokoliv počasí, což také není na všech místech obvyklé. Když je ošklivo, tak člověk sejde někam dolů k vodě, do soutěsek. Když je hezky, tak jde na vyhlídky. Fascinuje jej také určitá tajemnost zdejší krajiny.
close info Zdroj: Deník / Redakce zoom_in
Svou lásku k fotografování především krajiny propojil také se svou prací. Jeho firma totiž vyvíjí nejrůznější aplikace a tak vytvořil i vlastní fotografickou aplikaci pro mobilní telefony Pixbuf, která je dostupná v obchodech s mobilními aplikacemi.
close info Zdroj: Deník / Alexandr Vanžura zoom_in